Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

12 februari, een vervloekte testdag in de Formule 1

Nog anderhalve week geduld en dan beginnen de Formule 1-wintertests. Als het tenminste niet tegenzit zoals het in het verleden al vaker tegenzat. Met name 12 februari lijkt als testdag iets of wat vervloekt te zijn.

Het woord zegt het eigenlijk al, 'wintertest'. Er wordt in de winter getest ter voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar toch keek mijn eind februari 2018 even vreemd op toen het op de ochtend van de testsessie in Barcelona sneeuwde. De ochtendsessie kwam in zijn geheel te vervallen, maar het was niet de eerste keer dat de elementen der natuur testwerk verhinderden. Op 12 februari 2009 bijvoorbeeld testte drie teams, te weten Ferrari, Toyota en BMW Sauber in Bahrein, juist om niet het risico te lopen dat regen op het Europese continent het aantal testkilometers drastisch terugbracht. Echter, het waren zandstormen die precies dat teweegbrachten. De drie teams reden allemaal slechts één ronde, voordat de rode vlag werd uitgehangen.

Oeps!

Sneeuwbuien of zandstormen zie je misschien nog wel aankomen, maar op 12 februari 2005 werd een testsessie voor Michelin voor om een wel heel bijzondere reden langdurig stilgelegd. Het circuit van Jerez werd kunstmatig nat gemaakt en dat was direct ook de aanleiding voor de problemen. De zwaar met water beladen bewateringstruck gleed op het natte asfalt van de baan en belandde in de grindbak. Door het enorme gewicht van de watertruck kwam die daar met geen enkele mogelijkheid op eigen kracht ook weer uit. Anno 2024 wordt er enkel in Bahrein getest, maar zoals 2009 is ook dat geen garantie voor no stop-actie. Enig oponthoud is vandaag de dag extra kostbaar, aangezien er een totaal van slechts drie testdagen op het programma staat. Dit jaar worden de testdagen verreden op 21, 22 en 23 februari.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes