Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lando Norris

Bekritiseerde Norris drukt op resetknop

Lando Norris was heel hard voor zichzelf in Bahrein. De Brit gaat Grand Prix van Saoedi-Arabië echter met een andere houding in.

Norris Jeddah
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het was niet het weekend van Lando Norris in Bahrein. De McLaren-coureur sprak keihard over zichzelf na een mislukte kwalificatie en kon ook niet echt tevreden zijn met de derde plaats in de race. Het maakt dat Norris voor de Grand Prix van Saoedi-Arabië op de resetknop heeft gedrukt, zo vertelt hij tegenover onder andere RacingNews365.

"Ik had even een paar dagen vrij en een reset nodig", vertelt Norris. "Ik had misschien nog wel wat langer willen hebben, maar ik heb het meeste uit de drie dagen gehaald. Even afgeschakeld, al ben je atleet en schiet er alsnog veel door je hoofd. Ik heb dan ook nog veel nagedacht over de problemen waar ik mee worstel. Desondanks is het een hele goede start van het jaar geweest."

Norris probeerde zichzelf moed in te praten. "Ik heb geprobeerd mezelf te dwingen om te bedenken wat een succes het tot nu toe is geweest. Ik weet dat het beter had gekund, maar ik sta wel aan de leiding in het kampioenschap terwijl me niet op me gemak voel in de auto. Hier had ik van tevoren van gedroomd, dus ik probeer me aan positieve punten vast te houden. Dat zijn er heel wat."

Toch rekent Norris zich nog niet rijk. "Ik probeer de problemen te achterhalen. Dat is het moeilijkste, antwoorden vinden. Ik denk echter dat we op de goede weg zijn en hebben uitgezocht waar ik het moeilijk mee heb en waarom. We proberen nu al dingen te implementeren. Het is echter niet zo dat ik dit weekend in wil gaan met veel vertrouwen en dat het zeker omdraait. Ik denk nog steeds dat ik moeite met bepaalde dingen zal hebben. Ik kan alleen opnieuw kijken naar de aanpak, rijstijl en overige zaken waar ik eerder niet per se aan heb hoeven denken. Het is gewoon niet mijn normale manier van rijden of denken. Het is dus ook een weekend waarin ik wil presteren en het goed wil doen. Desondanks is het nog vroeg genoeg om aan dingen te werken en op sommige vlakken te verbeteren."

Verklaring

Norris heeft wel een verklaring voor waarom hij zo zelfkritisch is. "Ik wil gewoon beter zijn dan het hele veld. Het maakt me niet uit wie. Het is de afgelopen jaren vaak genoeg voorgekomen dat ik een geweldige positie veiligstelde in de kwalificatie of een geweldige race had, maar teleurgesteld achterbleef. Dat komt omdat ik het meeste plezier beleef aan de wetenschap dat ik heb bereikt wat ik kán bereiken, ongeacht of dat de eerste, tweede of derde plaats is. Het is niet zo dat ik op dit moment de prijs betaal voor mijn fouten. Ik weet gewoon dat ik veel beter kan zijn en op een veel hoger niveau kan presteren dan wat ik nu doe."

Hoe komt dat? Norris wijst wederom naar het gevoel in de auto. "Mijn zelfvertrouwen was erg groot aan het einde van vorig seizoen. Ik begreep de auto en wist hoe ik ermee kon rijden. Als ik naar buiten ging, kon ik perfect presteren. Nu kan ik dat niet, omdat mijn gevoel er niet is en mijn manier van rijden niet helemaal bij de auto past. Daar baal ik van. Als je me vorig jaar zou vragen of ik met vertrouwen de kwalificatie inging, zou ik eerder ja zeggen dan nu. Dat komt door hoe ik me in de auto voel."

"Ik weet wat ik kan, ik weet wat ik doe en ik weet dat ik veel beter kan dan ik nu laat zien. Het feit dat ik aan de leiding sta in het kampioenschap, geeft me veel hoop. Als ik alles bij elkaar breng en een goede stap zet, heb ik hoop dat ik veel sterker kan worden", sluit Norris af.

Bij winst van Verstappen, Piastri, Norris of een andere favoriet in Saoedi-Arabië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet 

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x je inzet!

Praat mee!

x
GP Saoedi-Arabië Data tonen aan: Verstappen en Red Bull herpakken zich in Jeddah