Per 9 januari gaat Frederic Vasseur aan de slag bij Ferrari als teambaas. Hij wordt daar de vervanger van de recent vertrokken Mattia Binotto. Vasseur komt over van Alfa Romeo, dat deze ochtend het vertrek aankondigde van de Fransman. Bij Ferrari wordt hij de teambaas en 'general manager'. Dat is een net wat andere taak dan Mattia Binotto, die teambaas en 'managing director' was. Hij krijgt iets minder verantwoordelijkheden dan Binotto en waarschijnlijk zal er nog een andere positie komen die een deel van de taken op zich zal nemen, een soort CEO van het team aan wie Vasseur moet rapporteren. Wie dat moet worden is niet bekend.
Stoelendans
Er is een kleine stoelendans gaande bij de F1-teambazen. Vasseur zal bij Alfa Romeo namelijk worden vervangen door Andreas Seidl, die overkomt van McLaren, zo heeft RacingNews365 van bronnen begrepen. Die aankondiging, net als de aankondiging van de vervanger van Seidl, komt waarschijnlijk later deze dinsdag.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











