Er zijn behoorlijk wat journalisten en verslaggevers in de Formule 1, maar waarschijnlijk spreekt geen van hen de coureurs zo vaak al Tom Clarkson. Namens de Formule 1 zelf zit Clarkson elke officiële persconferentie met de coureurs en teambazen voor.In die hoedanigheid zit hij week in week uit tegenover de coureurs en spreekt hij hen op manieren die voor het grote publiek niet altijd zichtbaar zijn. Ook presenteert Clarkson de officiële podcast van de Formule 1, F1 Nation.
In de meest recente aflevering van die podcast ging het over de staat van Red Bull, nu het team de hoop vrijwel volledig moet vestigen op Max Verstappen. De auto is minder competitief dan in voorgaande jaren, al weet Verstappen nog genoeg goede resultaten binnen te slepen. Clarkson heeft dan ook duidelijk gezien wat voor verschil de Nederlander maakt in dat team.
"Hij is de lijm die alles samenhoudt", vertelt Clarkson in de podcast. "Het is voelbaar in de hospitality van Red Bull. Als je daar naar binnenloopt en hij is er, dan hangt er een bepaalde energie in de lucht. Hij is de drijvende kracht daar."
Daarom denkt Clarkson ook dat het desastreus zal zijn voor Red Bull mocht Verstappen ooit vertrekken. "Het team is rondom Max opgebouwd net zoals dat was met Michael Schumacher. Ik zie heel veel overeenkomsten tussen Schumacher en Verstappen. En ik denk dan ook dat als Max Verstappen Red Bull verlaat, het een vergelijkbaar effect zal hebben als toen Michael Benetton verliet midden in de jaren '90. Het zal heel lang duren voordat het team weer opkrabbelt, want je moet zo'n enorm gat opvullen."
Schumacher verliet Benetton in 1996 na twee keer de titel te hebben gewonnen met dat team. Na het vertrek van Schumacher won Benetton nog maar één race. Pas toen het team omgedoopt werd naar Renault en Fernando Alonso daar instapte, werd de titel weer gewonnen in 2005, bijna een decennium nadat Schumacher het team verliet.
Ook interessant:
Na een weekje rust gaat het Formule 1-circus weer vrolijk verder met de race in Miami. Kan Red Bull hetzelfde doen als McLaren vorig jaar deed? Bovendien moet Max Verstappen in de komende races hopen op een succesvolle upgrade. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken het allemaal in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!