Nee, de kwalificatie verliep misschien niet helemaal naar wens - door veel verkeer (het hoort erbij) kon Max Verstappen uiteindelijk geen echte gooi doen naar poleposition. Maar, zo redeneerde hij direct na afloop, het was evengoed een goede uitgangspositie voor de race.
En dat bleek, want na enkele tientallen meters racen dook hij uit de slipstream van zijn voorgangers om de leiding te pakken en die niet meer af te staan. Hij reed twee stints, waarin hij een voorsprong opbouwde van ruim één minuut.
Daarna gaf hij het stuur over aan de eveneens onervaren Nordschleife-coureur Chris Lulham. Maar ook zijn pace was uitstekend, al verloor hij door de vele gele vlaggen wel terrein. Hij toonde zich tevens net wat voorzichtiger in het verkeer dan zijn illustere teamgenoot.
De achtervolging werd ingezet door twee Ford Mustangs met ervaren mannen achter stuur, maar Verstappen en Lulham deden onder de streep ruim genoeg om een unicum veilig te stellen. Twee rookies die een NLS winnen bij hun debuut? Het is werkelijk ongekend. Tom Coronel kwam in zijn klasse als laatste over de streep nadat men langdurig zicht hield op de overwinning.
Winst met eigen team
Het is tevens een mooie triomf voor Verstappen.com Racing in samenwerking met Emil Frey Racing, de Zwitserse formatie de Ferrari 296 GT3-bolide prepareert voor Verstappen.com Racing.
Verstappen benaderde het ronderecord enkele keren, maar een verbetering van de tijd die officieel in de boeken staat, zat er uiteindelijk niet in. Dat gegeven zal blijven staan op het persoonlijke to do-lijstje van de Nederlander.
Hoe en wanneer de race een vervolg krijgt, is onduidelijk, maar het staat buiten kijf dat Verstappen ooit zal terugkeren op de Nordschleife om de 24-uursrace te rijden. De concurrentie is alvast gewaarschuwd.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!