Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lewis Hamilton

Hamilton bijt van zich af na flinke kritiek: "Er is geen gebrek aan snelheid!"

Ferrari leek vrijdag de snelste auto van het veld te hebben in Monaco, maar zaterdag zakte de Scuderia toch wat weg. Lewis Hamilton laat daar nu zijn licht op schijnen.

Hamilton Monaco
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Iedereen leek het er toch over eens te zijn dat Ferrari het te kloppen team was op de zaterdag in Monaco. Tijdens de eerste twee vrije trainingen op vrijdag pakte de Scuderia namelijk twee keer een 1-2'tje. Maar uiteindelijk viel het tijdens de kwalificatie niet de kant op van Lewis Hamilton en Charles Leclerc, want ze moesten genoegen nemen met P3 en P4. Kimi Antonelli en Max Verstappen waren sneller.

Het is echter de grote vraag wat de belangrijkste reden is voor het verschil tussen de prestaties op vrijdag en zaterdag bij Ferrari. Dat wordt dan ook aan Hamilton gevraagd. "Ik weet het echt niet. Het hele weekend door wilden we eigenlijk over het algemeen meer downforce hebben. En bij aankomst op de donderdag zagen we bovendien dat andere teams slimme aanpassingen aan hun vleugel hadden. Wij hadden dat niet, wat toch een beetje een verrassing was", vertelt Hamilton tegenover onder meer RacingNews365.

"Maar zoals ik al zei: onze snelheid zag er goed uit. Over het algemeen hadden we, om sneller te gaan, meer grip aan de voorkant nodig. We kwamen bij de kwalificatie en hadden veel grip aan de voorkant. Ik moest om de een of andere reden zo'n tien gaatjes uit de voorvleugel halen."

'Zelfvertrouwen was in Q1 helemaal weg'

De Brit vervolgt zijn verhaal: "Toen ik die tien gaatjes eruit had gehaald, was de auto wat redelijker tijdens mijn laatste ronde in Q3. Maar ik had die balans nodig om in Q1 te beginnen en daarop voort te bouwen, want het draait allemaal om zelfvertrouwen. Dat was in Q1 helemaal weg en toen probeerde ik terug te vechten met wat ik kon."

"Ik ben redelijk tevreden met P3. Natuurlijk was P1 hetgeen wat ik echt wilde en ik had echt het gevoel dat het team het verdiende om dat eindelijk te halen. En ik voelde me daartoe in staat. Ik zit op een heel goede positie met de auto en het team. Je kunt bovendien zien dat ik nog steeds een behoorlijk tempo in me heb."

"Er is geen gebrek aan snelheid, waar ik echt dankbaar voor en blij mee ben, ongeacht alle negatieve opmerkingen die mensen in de loop der tijd hebben gemaakt. Het is dus goed. Blijf gewoon hard werken, dan blijf ik er staan en blijf ik leveren", zegt de zevenvoudig wereldkampioen tot slot.

Wie schittert er in de straten van Monaco? Kan Max Verstappen weer een podiumplaats behalen en schitteren Charles Leclerc en Kimi Antonelli? 

Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Max, Kimi of Charles!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50x jouw inzet

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
Volledige kalender
x
GP Monaco Mercedes geeft Antonelli gouden tip voor duel met Verstappen