Na afloop van de Grand Prix van Qatar ging het veelal over de crash tussen de Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en George Russell. De nasleep van dat verhaal werd een week later zelfs een nieuw leven ingeblazen door een persbericht van de FIA. Hamilton had al meteen een flinke boete gehad voor het oversteken van de baan, maar daarmee was de kous nog niet af. De FIA kondigde aan het voorval opnieuw te gaan onderzoeken, waardoor Hamilton wederom in de spotlights kwam te staan. De zevenvoudig wereldkampioen snapt voorafgaand aan de Grand Prix van de Verenigde Staten de ophef niet en wijst naar de communicatie van de FIA.
"Ik denk dat de communicatie matig was rond het nieuwe onderzoek", vertelt Hamilton tegen onder andere RacingNews365. "De FIA heeft niet gezegd wat ze in de werkelijkheid bedoelden. Wat ik denk, is dat ze kijken hoe ze dit soort incidenten in de toekomst kunnen voorkomen. We moeten ervoor zorgen dat dit niet meer gebeurt."
Hamilton zet zijn woorden kracht bij door naar andere incidenten te verwijzen. "Recent was er een kartincident waarbij een kind werd geraakt. Er moet constant op veiligheid worden gefocust. Wat betreft de FIA en het onderzoek: ik denk dat ze naar de persmensen moeten stappen en daar beter werk moeten leveren."
Voorspel en win
Wie wint de Grand Prix van de Verenigde Staten 2023?
Speel mee en maak kans op een prachtige Max Verstappen drivers cap!
Speel meeMeest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Verenigde Staten 2023 RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!