En dan heeft Johnny Herbert het nog niet eens over de manier waarop Max Verstappen de eerste chicane afsneed om zo de leiding voor zichzelf af te dwingen, ook al snapt hij niet dat daar enige discussie over bestaat, maar daarover later meer.
Hebert is vooral ook verbolgen over de manier waarop Red Bull de de viervoudig wereldkampioen na de race met de kwestie omgingen: "Ik zag dat Verstappen op het podium zijn champagne dronk en daarbij niet echt de prestaties van Oscar Piastri en Charles Leclerc eerde. Dat komt op mij van een viervoudig wereldkampioen over als onprofessioneel en respectloos. Soms moet je genadig zijn als je hebt verloren", aldus Herbert in zijn column voor Beste Online Casino Nederland.
"Ik kan er ook niet bij hoe mensen oordelen dat die straf oneerlijk zou zijn. Dat zijn mensen die waarschijnlijk nog nooit in een raceauto hebben gezeten, laat staan in een Formule 1-bolide. Die begrijpen er helemaal niets van en in dit geval schaar ik Christian Horner daar ook onder."
De Red Bull-teambaas claimde immers ook dat de straf onterecht was en trachtte zijn pleidooi kracht bij te zetten met een screenshot van de onboardbeelden van de start: "Ik snap dat hij de teambaas is en dat hij allereerst de belangen van Red Bull moet behartigen."
"Maar soms moet je ook toe kunnen geven dat je verkeerd zit en de plek teruggeven. De meeste coureurs hebben wel door in welke situaties dat van hen verwacht wordt."
Abonneer je op ons YouTube-kanaal en doe automatisch mee – verder hoef je niets te doen!
Win een Verstappen cap!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!