Ferrari-coureur Charles Leclerc zal de GP van Italië starten vanaf pole en na een gridstraf van vijf plaatsen moet Max Verstappen beginnen van P4 of vanaf P7. Het is nog even afwachten wat de uiteindelijke startopstelling wordt, maar na de kwalificatie is Red Bull-teambaas Christian Horner in ieder geval tevreden. Dat Ferrari sneller was, had hij wel zien aankomen.
"Het was erg close en we wisten dat de Ferrari's in de kwalificatie erg snel zouden zijn. We hebben onze kwalificatie wat opgeofferd zodat we hopelijk een betere auto hebben tijdens de race. We gaan kijken of zich dat ook uitbetaalt, maar ik ben wel tevreden", aldus Horner bij Sky Sports.
De kansen voor Verstappen liggen er dus op zondag, maar Horner moet wel toegeven dat de Nederlander niet zomaar naar de eerste of tweede plaats kan rijden. "Ik denk dat inhalen nog steeds lastig is. Spa is zonder twijfel het eenvoudigste circuit om in te halen, maar met deze nieuwe auto's moet het beter zijn om hier te volgen door de Lesmos en de Parabolica. Daarmee zou je in theorie er dichter achter moeten zitten om in een positie te komen om in te halen. Het zal niet vanzelf gaan."
Anderen bekeken ook:
Overwinning of damage limitation voor Verstappen?
Of het een éénstopper of tweestopper wordt, dat durft Horner nog niet te zeggen. Ferrari kan vanaf P1 mogelijk makkelijker een éénstopper volgen en wegrijden, maar de teambaas van Red Bull benadrukt dat flexibiliteit erg belangrijk zal worden. "Je moet ook niet teveel zelfvertrouwen hebben hierbij. De vorige race bewees dat ook met drie of vier stops."
"Ik denk dat je flexibel moet zijn en we hebben twee nieuwe sets van de zachte band voor de race, evenals Ferrari. Het wordt interessant om te zien hoe zich dat gaat ontvouwen." De kansen voor Verstappen in de race? "Om vanaf deze positie te winnen met de snelheid van Charles, we schrijven dat niet af maar als we vanaf onze positie op het podium eindigen, dan is dat damage limitation gezien de gridstraf."
Ook interessant:
Magistrale Verstappen zorgt voor volksfeest in de duinen
Max Verstappen won voor de tweede keer op rij de Grand Prix van Nederland en dat werd natuurlijk uitbundig gevierd door de aanwezige fans. Zandvoort kleurde wederom oranje na een spannende race op het circuit in de duinen. Daarnaast gebeurde er ook genoeg naast het circuit: genoeg om over na te praten met Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 F1-podcast!
Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!
Kortom, het ideale avondje uit!
Bestel snel jouw tickets op=op