Er stond geen maat op Max Verstappen tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van België. In natte omstandigheden zette Verstappen constant de snelste tijd neer, wat hem op complimenten van Red Bull-teambaas Christian Horner komt te staan. De Brit zat met verbazing te kijken.
"Het was een fantastische sessie", stelt Horner tegenover Viaplay. "Onze beide coureurs deden het goed. In het geval van Max hadden we één set banden aan Pirelli terug kunnen geven, want hij zat er de gehele sessie bovenop. Hij gebruikte minder banden richting Q3 en had met de beide rondetijden pole gepakt. Ook moet ik Sergio Perez feliciteren, want hij was op gebruikte banden twee tienden langzamer dan Verstappen in de tweede sector. Dat hij poleposition op vijf honderdsten misloopt, is een sterke prestatie."
Heeft Horner dan ook vertrouwen in een goede afloop van de race? Verstappen krijgt een gridstraf van tien plaatsen. "Ik zou het fijn vinden als het regent, maar het lijkt een droge dag te worden. Het zit dichter bij elkaar. In deze kwalificatie hebben we alles geoptimaliseerd. We starten op P11 en McLaren staat niet op de eerste rij, al zullen ze wel erg snel zijn. We gaan het zien."
De teambaas verwijst ook nog even naar het feit dat Red Bull de avondklok brak om aan de auto van Verstappen te werken. "De monteurs hebben fantastisch werk verricht en werden ook door Max bedankt. Ze hebben afgelopen nacht een geweldige teamprestatie neergezet. Daar ben ik erg blij om."
Voorspel en win

Wie wint de Grand Prix van België 2024?
Speel mee en maak kans op een prachtige drivers cap van Max Verstappen!
Speel meeBij een doelpunt voor PSV of Feyenoord, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!