Een nieuw hoofdstuk in het onstuimige weerbericht voor de Grand Prix van Nederland op Circuit Zandvoort: het KNMI heeft code geel afgegeven voor Noord-Holland en de kustgebieden op vrijdag. Tussen 09:00 uur en 15:00 uur krijgt het circuit en de omgeving te maken met windstoten van 80 tot 85 kilometer per uur.
Dat zou impact kunnen hebben op de eerste en tweede vrije training, die respectievelijk om 12:30 uur en 16:00 uur beginnen. De Formule 1-bolides zijn erg vatbaar voor de wind, waardoor er wellicht minder gereden zal worden. De coureurs spraken ook al zo hun zorgen uit over de voorspelde wind. Zo stelde Lando Norris dat het tot 'gevaarlijke' situaties kon leiden.
De organisatie maakt zich minder zorgen. Directeur Robert van Overdijk zei het volgende tegen NU.nl: "We staan in contact met de FIA. Er bestaat kans dat door dit weer teams minder gaan rijden in de vrije trainingen op vrijdag. Verder zijn er momenteel geen zorgen voor het publiek."
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel









Praat mee!