Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Leclerc geeft zichzelf de schuld: "Geen commentaar op strategie van Ferrari"

Charles Leclerc reed lange tijd aan de leiding van de Grand Prix van Azerbeidzjan, maar had niets aan die positie na de gevolgen van zijn zeer late pitstop. Toch wil de Monegask die strategie niet bekritiseren.

Charles Leclerc wilde goed gebruikmaken van zijn start op medium-banden, maar dat pakte niet zo gunstig uit als hij had bedacht. "Natuurlijk was altijd het plan om langer door te gaan. Ik worstelde eerst met mediums, even later had ik wel meer grip maar toen kon ik niet meer vechten. Het was moeilijk", aldus de Monegask. Na zijn zeer late wissel naar soft-banden lag Leclerc ver achter de top vier, waarop hij ook niet echt meer kon inlopen. Toch wil hij de Ferrari-strategen daarover niet aanvallen: "Ik denk dat veel engineers naar de strategie kijken, daarop wil ik nu niet commentaar geven want zij beschikken over meer data. Ik verloor wat tijd na de stop toen Bottas, Hamilton en Vettel me hadden gepasseerd. Daar is vast een reden voor die we moeten uitzoeken." De jonge Ferrari-rijder kijkt vooral ook naar zijn eigen crash op zaterdag, waardoor hij veroordeeld werd tot de achtste startpositie: "Dit was zeker niet zo gegaan als ik gisteren geen fout had gemaakt, maar het hoort erbij. Ik aanvaard dat als fout waarvan ik moet leren om sterker terug te komen."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Michael Schumacher Twaalf jaar na zijn ski-ongeluk