Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna GP Imola

Start race
07 d 07:54:39
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

F1 nieuws

Marko trekt eerlijke vergelijking tussen Verstappen en Vettel

Helmut Marko heeft in al zijn jaren bij Red Bull twee wereldkampioenen in het team gehad: Max Verstappen en Sebastian Vettel. Wie van de twee was de betere investering? Marko weet het wel.

Marko LV
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Red Bull heeft inmiddels al twintig jaar ervaring in de Formule 1. En dat zijn ook twintig bijzonder goede jaren geweest: Max Verstappen en Sebastian Vettel hebben allebei vier titels binnengehaald, en Red Bull als team is goed geweest voor zes titels bij de constructeurs. In totaal heeft het team 122 overwinningen en 282 podiums mogen vieren. In al die tijd is er aan de top vrijwel niets veranderd: teambaas Christian Horner en adviseur Helmut Marko bepalen ook na twintig jaar nog steeds wat er allemaal in Red Bull gebeurt.

In een interview met Autosprint werd Helmut Marko gevraagd om terug te blikken op de coureurs die onder zijn toeziend oog naar Red Bull zijn gekomen, en dan specifiek de twee kampioenen. Wanneer hem gevraagd wordt wie van de twee de betere coureur is, heeft Marko zijn antwoord wel paraat.

"Toen Seb ons eind 2014 verliet, moesten we op zoek naar een jong talent dat mogelijk net zo interessant was en evenveel perspectief bood. De keuze viel op Max. Eerlijk gezegd denk ik dat Max - in vergelijking met de huidige concurrentie en ook met Vettel zelf - tot een andere klasse behoort. Hij zit gewoon op een heel ander niveau."

In eerste instantie verwachtte Marko nog dat Daniel Ricciardo, die teamgenoot was van zowel Vettel als Verstappen, eerder een titel binnen zou halen dan Verstappen. Uiteraard is dat nooit gebeurd, maar toch heeft Marko geen spijt van die voorspelling. 

"Er veranderde heel veel in die tijd. Ik besloot heel snel volledig in te zetten op Verstappen en de zaken vielen een bepaalde kant op. Max won namelijk meteen een race, in Spanje. Misschien, als ik in die tijd meer op Ricciardo had ingezet door Verstappen's komst naar Red Bull wat uit te stellen, Daniel misschien wel een titel had gewonnen. Maar ik heb het anders gedaan en daar heb ik helemaal geen spijt van. Ik ben blij dat ik de gok op Ricciardo verloren heb en de gok op Verstappen gewonnen."

Bij een doelpunt voor PSV of Feyenoord, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet 

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x je inzet!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Wilard Buijs

    "Marko trekt eerlijke vergelijking tussen Verstappen en Vettel" -- > ??? Waar is dat vergelijk dan in het verhaal? Het gaat alleen over Ricciardo ...

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      bonensoep

      "Eerlijk gezegd denk ik dat Max - in vergelijking met de huidige concurrentie en ook met Vettel zelf - tot een andere klasse behoort. Hij zit gewoon op een heel ander niveau."

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    klaafierules

    blijf het mooi vinden dat deze man ongefilterd zijn mening nog geeft. dat hij voor max ging ipv riciardo had anders nooit naar buiten gekomen. Dit heeft uiteindelijk ook geleid tot het vertrek van riciardo die al eens had gezegd dat hij een nieuwe uitdaging nodig had en red bull een kant op ging van max, waaruit hij concludeerde dat hij geen vertrouwen voelde (feitelijk dus van helmut marko). Als je het helmut vraagt welk ander niveau max zit, zal hij zeggen schumacher en Senna en misschien qua puur talent (zeg maar de messi ivm ronaldo), dat max senna matcht en met schumacher heeft max de overeenkomst het stoïcijns ronden achtereen gecontroleerd snel te rijden met dezelfde tijden zonder verval. Beiden kwaliteiten zou hem completer moeten maken dan genoemde 2 iconen. de toekomst zal bepalen op welke hoogte max thuis zal horen. het feit dat we ze al met elkaar vergelijken is al een groots compliment in welke klasse max zit

x
Brundle "Verstappen klapte uit de school over Russell"