Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Marko verklaart problemen Verstappen tijdens de kwalificatie

Max Verstappen moest in Silverstone genoegen nemen met een tweede positie. De Nederlander had problemen met zijn banden en klaagde over onderstuur. Helmut Marko legt uit waar het aan schortte.

Max Verstappen kwam 0,075 seconde tekort op Lewis Hamilton, maar de Brit was beduidend sneller onderweg. Hij maakte echter een fout in zijn snelle ronde, anders was Verstappens achterstand aanzienlijk groter geweest. Helmut Marko legt in een exclusief interview uit waar het mis ging voor Red Bull en Verstappen tijdens de kwalificatie. "We hadden de banden niet op de juiste temperatuur. Daarnaast verliezen we op de rechte stukken verrassend veel tijd. Mercedes is in sector 1 duidelijk sneller." Het probleem met de bandentemperatuur kwam voor Red Bull als een verrassing. Volgens Marko ligt het niet aan de nieuwe vloer waarmee Verstappen reed, maar aan de baanomstandigheden. "De temperatuur was duidelijk lager dan eerder vandaag. Daarnaast hebben we een aantal zaken veranderd aan de auto die duidelijk niet gunstig uitpakten, maar in de race wel impact gaan hebben. Vanzelfsprekend hadden we graag de eerste positie gehad." "We hebben dit probleem niet gehad tijdens de eerste training, maar ondervonden het voor het eerst in de kwalificatie", verduidelijkt Marko.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
Volledige kalender
x
Verstappen Ecclestone: "Zonder Verstappen was dat er niet van gekomen"