De omstandigheden op het circuit van Spa-Francorchamps zijn weer precies wat we ervan gewend zijn: regenachtig, maar toch verrassend wisselvallig. De zondagochtend werd al verstoord door hevige regenbuien, want de Formule 3-race werd om 09:00 uur lokale tijd afgelast omdat het simpelweg te onveilig was om te racen. Daarna trokken de grootste buien over het circuit en werd het weer even droog, waardoor de Formule 2 en Porsche Supercup op een opdrogende baan hun races af konden werken.
Op dit moment, iets meer dan een uur voor aanvang van de Formule 1 Grand Prix op Spa-Francorchamps, is het gestopt met regen. Op een enkele druppel na is het dus droog, al is de baan nog wel aan de natte kant. Op het eerste gezicht lijkt de race dus alsnog onder droge omstandigheden van start te kunnen gaan, maar schijn bedriegt.
Althans, dat is de conclusie als we de weersverwachtingen zo zien. Op de radar is al te zien dat er een aantal buien rond het circuit hangen, zo'n 20 tot 50 kilometer van Spa-Francorchamps vandaan, en met 80% kans op regen om 15:00 (dus rond de start van de race) lijkt de kans toch groot dat we een natte start tegemoet gaan. De radar geeft rond 14:00 uur de eerste regen al aan, al komen de grotere buien later pas. Toch weet zelfs de radar niet alles, want hier en daar komt ook weleens een bui uit het niets tevoorschijn.
Verder blijft de temperatuur ook aan de lage kant, rond de 17 graden, waardoor het opdrogen van de baan ook niet van harte zal gaan.
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in België, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!