Voorafgaand aan de tiende etappe van de Dakar Rally zag het er rooskleurig uit voor trucker Mitchel van den Brink. De Nederlander koesterde een grote voorsprong in het algemeen klassement en titelverdediger Martin Macik zakte vanwege grote problemen weg uit de top. Alleen Vaidotas Zala en Ales Loprais leken het Van den Brink moeilijk te kunnen maken als er iets mis zou gaan.
Helaas gebeurde dat ook tijdens het loodzware tweede gedeelte van de marathonetappe. Van den Brink verloor in de openingsfase maar liefst veertig minuten, iets waar later in de special nog eens een halfuur bij zou komen. Loprais stoomde wel lekker door en won vlak voor Zala de etappe, waardoor Van den Brink zijn leidende positie is kwijtgeraakt. Hij kwam op meer dan een uur binnen.
Zijn voorsprong van 37 minuten op Zala is nu helaas een achterstand van 35 minuten geworden. Loprais staat nog tussen Zala en Van den Brink met een achterstand van bijna negentien minuten. Alles ligt weer open bij de trucks met nog drie etappes te gaan.
Bekijk hieronder het algemeen klassement!
Algemeen klassement Dakar Rally 2026 - trucks
| # | Coureur | Team | Tijd |
|---|---|---|---|
| 1. | Vaidotas Zala | Team de Rooy | 48:33:11 |
| 2. | Ales Loprais | Team de Rooy | +18:55 |
| 3. | Mitchel van den Brink | Eurol Rallysport | +35:30 |
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel








Praat mee!