Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Christian Horner

Red Bull deelt verklaring over pitstopproblemen Verstappen

Of de problemen met de RB21 al niet groot genoeg waren, kreeg Max Verstappen in Bahrein ook nog eens te maken met twee zeer moeizame pitstops. Teambaas Christian Horner heeft er een verklaring voor.

Tsunoda Bahrein
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Twee keer dook Max Verstappen tijdens de GP van Bahrein de pits in. Waar de Nederlander nomaliter slechts zo'n twee seconden stilstaat, ging het in Bahrein flink mis. Hij stond bij zijn pitstops respectievelijk zuim zes seconden en ruim vier seconden stil. Cruciale seconden die hem nog verder achterop wierpen in de race. Ook teamgenoot Yuki Tsunoda stond eenmaal meer dan vier seconden stil.

Teambaas Christian Horner heeft wel een verklaring hiervoor. "We hadden een vreselijke dag met de kabelboom. Door een probleem in de pitstraat was er een probleem met het licht (dat uitspringt als de rijders mogen vertrekken, red.)", begint Horner zijn relaas tegenover de media waarbij RacingNews365.

"Om dan toch met een zesde plek weg te komen en de achterstand op Lando Norris te beperken tot acht punten... We moeten ons concentreren op wat we kunnen verbeteren en regelen voor Djedda over vijf dagen."

Horner wordt gevraagd toch dieper op de problemen bij de pitstops in te gaan. "We moeten het onderzoeken. Ik hoorde dat er een elektrisch probleem was met het portaal, een probleem dat ik zeker nog niet eerder heb gezien. De pitstops zelf gingen goed, die waren zo'n twee seconden. Maar de rijders wachten op het licht en dat ging niet uit. We moeten er goed naar kijken."

"Max kwam binnen voor de eerste pitstop en het licht deed het niet. Het is een simpel systeem, we verwachtten dat de knop misschien niet goed was ingedrukt door een van de technici. Maar de volgende pitstop was een minuut later en toen gebeurde het opnieuw. Op dat moment gingen we over op een handmatige overschakeling van het systeem." 

Praat mee!

x
Revanche Verstappen aast op Suzuka-achtige revanche: "Laatste push"