In de sprintrace op zaterdag bij de GP van de Verenigde Staten reed Max Verstappen onbedreigd vanaf poleposition naar de zege. Hij was veruit de snelste van het veld. Door een misser tijdens de kwalificatie op vrijdag moet Verstappen de race op zondag starten vanaf P6. De sterke sprintrace zorgt echter voor een hoog verwachtingspatroon voor deze race op.
Zijn voorsprong op Lewis Hamilton liep in de sprintrace op naar ruim 9 seconden. Voor Verstappen een mooi signaal. "Natuurlijk is het niet ideaal om vanaf P6 te starten. Maar de race pace lijkt behoorlijk sterk en hopelijk kunnen we met meer brandstof in de wagen iets soortgelijks doen. Maar weet je, het is één ding om sneller te zijn, maar we moeten dit keer ook een paar auto's passeren. Met de bandenslijtage hier zal dat niet eenvoudig zijn. We zullen een echte race gaan zien."
Ook teambaas Christian Horner tempert de verwachtingen als het gaat om een volgende zege van Verstappen in Austin. "Hij moet Lewis (Hamilton, red.) nog voorbij, hij moet nog een heleboel auto's voor hem voorbij. Dus nee, het is geen abc'tje. En natuurlijk gebruik je je auto's anders als je zo door het veld racet. Het leek er tijdens de sprintrace op dat Lewis al vroeg in de race veel van zijn banden gebruikte. Het wordt zondag een uitdagende, interessante race", zegt hij tegen onder meer RacingNews365.
Anderen bekeken ook:
Voorspel en win

Wie wint de Grand Prix van de Verenigde Staten 2023?
Speel mee en maak kans op een prachtige Max Verstappen drivers cap!
Speel meeBij winst van Verstappen of een andere favoriet in Australië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet.
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Verenigde Staten 2023 RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!