Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen stipt omslagpunt aan: "Toen dacht ik: we gaan kampioen worden"

Tweevoudig wereldkampioen Max Verstappen blikt terug op de hoogte- en dieptepunten van het huidige Formule 1-seizoen.

Verstappen Japan
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Getty Images / Red Bull Content Pool

Met twaalf overwinningen in achttien races en natuurlijk de wereldtitel is het seizoen van Max Verstappen op zijn zachtst gezegd geslaagd. Er staan nog vier races op de planning, maar na het veroveren van zijn tweede WK blikt de Limburger alvast terug op de beste en slechtste momenten van 2022.

Zijn beste race bijvoorbeeld. Verstappen hoeft er niet lang over na te denken: "Dan moet ik denk ik wel gaan voor het weekend in Spa-Francorchamps. Dat was gewoon totale dominantie. Dit soort weekenden komen maar zelden voor op die manier. Vooral toen ik na de race thuis kwam en ik reflecteerde op het weekend realiseerde ik me dat het echt gestoord en heel speciaal was."

Natuurlijk waren er ook minder leuke momenten voor Verstappen. "Dat was vooral aan het begin van het seizoen", legt de tweevoudig kampioen uit. "Met alle uitvalbeurten. Zelfs als je al een beetje een slechte race hebt. Je wilt op dat moment altijd punten scoren en een uitvalbeurt is het ergste wat er kan gebeuren."

Verstappen wijst naar GP van Frankrijk

Het was al enige tijd duidelijk dat Verstappen ook in 2022 de titel zou veroveren. Ook de Nederlander zelf wist dit op een gegeven moment. "Er waren meerdere momenten dat ik dacht dat we een goede kans hadden om de titel te winnen, maar het moment dat ik dacht: 'Nu gaan we hem écht winnen', dat was na de race op Paul Ricard."

De GP van Frankrijk was de twaalfde race van het seizoen en het begin van een ongelooflijk sterke reeks overwinningen van Verstappen. Hij won zes van de zeven daaropvolgende races en was hiermee kampioen met nog vier races te gaan. "In Paul Ricard wist ik de leiding (in het WK, red.) met veel punten uit te breiden." Concurrent Charles Leclerc viel in die race uit na een fout.

"We hadden al een erg competitieve auto en ik wist dat het allemaal best close ging worden, maar vanaf dat moment vond ik dat het gat niet meer weg te geven was."

Ook interessant:

Weergaloze Verstappen gaf concurrentie rijles

Wat een ronduit opmerkelijk raceweekend hebben we achter de rug! Van de wereldtitel van Max Verstappen tot de aankondiging van Nyck de Vries bij AlphaTauri. Van tractoren op de baan tot complete onduidelijkheid over de puntentelling. Dit en meer bespreken coureur Tom Coronel, F1-expert Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk in de nieuwste Formule 1-podcast van RacingNews365.

Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!

Kortom, het ideale avondje uit!

Bestel snel jouw tickets op=op
Forbidden

Weddenschappen Max Verstappen

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Max Verstappen F1-wereldkampioen 2022 RN365 Nieuwsdossier

5 reacties

Meest gelezen

Viaplay

Unibet
x
'Bizar' Albon doet boekje open over rijstijl Verstappen: "Het is bizar"