Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
00 d 00:00:00
1 PIA LAP 44
2 NOR +3.415
3 LEC +20.185
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Max Verstappen

Verstappen: "Toen voelde de RB20 zelfs beter aan dan de auto van vorig jaar"

Max Verstappen heeft het de afgelopen tijd niet makkelijk op de baan, maar weet ook dat dat aan het begin van het seizoen niet zo was. De Nederlander put dan ook hoop uit het harde werk van zijn team en hoopt dat ze het tij op korte termijn weer kunnen keren.

Verstappen FP1 Hungary
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Red Bull heeft het de afgelopen weken niet makkelijk gehad, maar staat desondanks nog steeds aan de leiding in het constructeurskampioenschap. Dat hebben ze grotendeels aan Max Verstappen te danken, want de Nederlander heeft het grootste deel van de punten binnengesleept. Verstappen trok echter al meerdere keren aan de bel, want de updates van het team lijken niet het gewenste effect te hebben. 

Verstappen laat tegenover onder meer RacingNews365 echter weten dat het niet altijd zo is geweest. "Aan het begin van het jaar voelde ik me echt goed in de auto. Het voelde toen nog natuurlijker aan dan vorig jaar, dus dat was echt positief. Maar na een paar races, waarin de concurrentie natuurlijk ook dichterbij kwam, waren sommige weekenden gewoon echt heel rommelig. Het was ineens heel lastig om de sweet spot te vinden, terwijl we daar in de eerste races geen moeite mee hadden."

Toch kijkt de Nederlander niet raar op van de recente ontwikkelingen. "De andere teams hebben wel aangetoond dat het echt mogelijk is om grote stappen te zetten. Als leidende team, in ieder geval op de momenten waarop alles goed gaat, was het in het verleden ook al heel normaal om dan kleinere stappen te zetten qua ontwikkeling. Maar nu zullen wij de bal weer terug moeten kaatsen in de zoektocht naar meer performance, dus dat gaan we nu proberen."

Volgens Verstappen is het dan ook allesbehalve waar dat Red Bull nu ineens schrikt van de achterstand. "Ik zou niet zeggen dat het op die manier is gelopen. We schrokken niet ineens wakker toen de setup niet bleek te werken, want we hebben al die tijd geprobeerd om de boel te optimaliseren. Maar op een gegeven moment is je auto gewoon niet langer dominant."

"Dan wil je natuurlijk voorkomen dat je te veel gaat vragen of te dicht in de buurt van de limiet komt, maar het is wel een stuk makkelijker om ineens kleine foutjes te maken. Dat is mijn ervaring althans. Maar het is nu aan ons om het weer wat makkelijker te maken door nieuwe updates te brengen, dus hopelijk wordt de auto daar weer beter van."

Ook interessant:

De Grand Prix van Hongarije zorgde voor flinke opschudding in de Formule 1. Een woedende Max Verstappen op de boordradio, twee McLaren-coureurs die vraagtekens hadden bij de teamorders en een touché tussen Verstappen en Lewis Hamilton. Joris Mosterdijk bespreekt alle gebeurtenissen met Ruud Dimmers en speciale gast Rudy van Buren in een gloednieuwe podcast van RacingNews365!

Bekijk je de podcast liever op YouTube? Klik dan hier.

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_ln.png

    Marjolijn van der Krul

    Kan je dan niet beter die auto van vorig jaar nemen? Of is dit een domme opmerking

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      The8IsGreat

      Dat lijkt me niet handig, gezien deze auto nog steeds sneller is van die van vorig jaar. Alleen is de concurrentie harder vooruitgegaan.

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Sam45

    Toch blijft het interessant dat er meerdere teams problemen hebben met het concept van deze wagen dat de verhouding tussen simulatie niet matcht met het gedrag op de baan

x
Live Reacties na machteloze race Verstappen en regendiscussie