Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen weet wel hoe teamorders Perez te voorkomen zijn

Max Verstappen die na teamorders de overwinning afpakt van Sergio Perez, nota bene tijdens de race in Mexico? Het is een scenario dat in de Formule 1-paddock plots het gesprek van de dag is. De Nederlander zelf weet wel wat hij moet doen om er voor te zorgen dat dat scenario niet uitkomt.

Verstappen perez Oostenrijk
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Getty Images/Red Bull Contentpool

Daar waar iedereen in Zandvoort helemaal wild werd van Max Verstappen, zo zijn de Formule 1-fans in Mexico juist bijna allemaal voor Sergio Perez afgereisd naar het Autodromo Hermanos Rodriguez. De lokale held wordt op handen gedragen door de Mexicanen. Daardoor kan Verstappen dit weekend iets meer in de luwte zijn gang gaan.

"Het is op zich wel prima om minder in de belangstelling te staan", zo vertelt hij aan onder andere RacingNews365. "Kijk, ik had het natuurlijk in Zandvoort. Dat hoort er uiteraard bij. Uiteindelijk is het goed voor het team, want je verkoopt merchandise, dus dat is mooi", zo redeneert de Red Bull-coureur.

Verstappen kan Mexicaanse feestpret drukken

Verstappen zou de fiestavreugde op zondag mogelijk wat kunnen beïnvloeden als hij er met de overwinning vandoor gaat. Een nog erger scenario zou zijn dat de Nederlander door middel van teamorders ten koste van Perez met de zege aan de haal gaat. Het is in ieder geval een situatie die men intern nog niet heeft besproken.

"Daar hebben we het nog niet over gehad", geeft hij toe. Hij weet ook wel hoe het te voorkomen is tijdens de race. "Ik moet gewoon elke race winnen, dus dan hoeven we het daar ook helemaal niet over te hebben", zo reageert de Red Bull-coureur gevat als hem wordt gevraagd naar het mogelijke scenario waarin Checo moet wijken.

Op papier moet Verstappen deze wedstrijd in ieder geval zeker kunnen winnen. Nog twee overwinningen, dan is de titel binnen, oordeelde Helmut Marko. Denkt Max dat ook? Hij ziet het allemaal wel. "Het ziet er positief uit natuurlijk, maar je moet er niet te veel mee bezig zijn. Je moet elk weekend gewoon het beste eruit halen en in ieder geval niet te veel nadenken over waar je wel en niet wint."


Niets is zeker: "Red Bull won ook in Austin"

In Mexico hoeft de Limburger in ieder geval niet per se in het voordeel te zijn, zo denkt hij zelf. "Je weet het niet. In Amerika dacht ook iedereen dat Mercedes ging winnen, maar uiteindelijk wonnen wij daar. Het zit 'm in de details. Als wij het niet voor elkaar hebben, gaan we ook niet winnen. We moeten er dus voor zorgen dat we het goed voor elkaar hebben."

De laatste loodjes beginnen dit weekend met de eerste race van een drukke triple header. Het devies is volgens Verstappen simpel: rust pakken. "Tussen de races door moet je dat proberen te doen. Gewoon goed aan de jetlag wennen elke keer weer. Gelukkig ben ik nog jong, dus dat helpt automatisch mee. Ik zie daar niet een groot probleem in."

Ook interessant:

Video: Alles over het door Verstappen zo geliefde Mexicaanse circuit

World's fastest gamer Rudy van Buren neemt je mee over het Autodromo Hermanos Rodriguez en vertelt je alle geheimen van een van Max Verstappens beste circuits. Check de hotlap hieronder!

Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!

Kortom, het ideale avondje uit!

Bestel snel jouw tickets op=op
Forbidden

Weddenschappen Max Verstappen

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Formule 1 GP Mexico 2021 RN365 Nieuwsdossier

4 reacties

Viaplay

Unibet
x
Red Bull Red Bull verliest grote voorsprong op één belangrijk vlak