Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Voormalig Mercedes-rivaal Bottas geniet van Verstappen: "Ervaring en talent"

Iedereen is onder de indruk van de dominantie van Max Verstappen, die vorige week in Qatar het wereldkampioenschap van 2023 op zijn naam mocht bijschrijven. Ook Valtteri Bottas.

Afgelopen jaar was een ontzettend dominant jaar voor drievoudig wereldkampioen Max Verstappen. Hij won tot op heden 14 van de 17 races en liep ruim 200 punten uit op teamgenoot Sergio Perez en de rest van het veld. Het is dus ook niet gek dat de overige coureurs met grote ogen meekijken naar de prestaties van Verstappen. Zo ook Valtteri Bottas, die in zijn Mercedes-tijdperk Verstappen regelmatig tijdens de race tegenkwam. Nu is dat sinds hij voor Alfa Romeo rijdt wat minder het geval, en ziet hij voornamelijk Verstappen in de race als de Nederlander de coureur op een ronde achterstand zet. "Het is duidelijk dat zijn rauwe talent enorm is", legt de Fin uit aan de media, waaronder RacingNews365 . "En nu wordt dat gecombineerd met ervaring en consistentie. Het is denk ik lastig om iemand te verslaan die op zo'n niveau zit, en met enorm zelfvertrouwen."

Combinatie van ervaring en talent

Bottas ziet hoe Verstappen door de jaren heen foutloos is geworden. "Hij maakt bijna geen fouten, in tegenstelling tot het begin van zijn carrière. En hij is op dit moment de snelste. Die combinatie, dat voedt zichzelf. Hij zit zeker op de goede plek op dit moment, hij domineert de sport. Maar het is een combinatie van ervaring en talent." De goedlachse Fin met matje is van mening dat het geen spannend F1-seizoen was, als we kijken naar de gevechten om de wereldtitel. Maar daarachter was genoeg actie te zien: "Het is niet ideaal. Ik denk dat iedereen het liefste ziet dat het kampioenschap in de laatste race beslist wordt, maar dit is hoe het soms gaat in de Formule 1. Ik heb tenminste nog wel het gevoel dat het racen over het algemeen genomen nog steeds goed is. Misschien niet de race om de eerste plaats, maar daarachter zie ik best wat mooie dingen."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes