Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Waarom Verstappen de eerste training mist in Bahrein

Max Verstappen slaat de eerste vrije training voor de Formule 1 Grand Prix van Bahrein over. Maar waarom is dat het geval? Het heeft alles met de regels omtrent rookies te maken.

Verstappen Test Bahrain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen is ongetwijfeld met een goed gevoel naar Bahrein afgereisd. De 27-jarige wereldkampioen trok verrassend de overwinning naar zich toe in Japan en verkleinde de achterstand op Lando Norris naar één punt. Verstappen reed een magistraal kwalificatierondje in Q3, waarna hij een dag later de druk van Norris en Oscar Piastri weerstond.

Wie vrijdag om 13:30 uur Nederlandse tijd inschakelt voor de eerste vrije training in Bahrein, zal echter zien dat Verstappen niet achter het stuur plaatsneemt. Red Bull maakte bekend dat Ayumu Iwasa de oefensessie voor zijn rekening neemt. Het team beschikt zo eenmalig over een volledig Japanse line-up, omdat Yuki Tsunoda natuurlijk ook voor Red Bull uitkomt. Verstappen rijdt voor het eerst tijdens de tweede vrije training

De reden voor deze 'wissel' is vrij simpel. Iedere Formule 1-coureur met minimaal twee Grands Prix achter zijn naam moet sinds dit jaar twee keer zijn stoeltje aan een rookie afstaan tijdens een vrije training. Zo wil de koningsklasse rookies en opkomende talenten de kans geven om ervaring op te doen achter het stuur van een Formule 1-auto. Tegenwoordig zijn de andere testmogelijkheden immers redelijk ingeperkt. Overigens komen naast Iwasa ook Felipe Drugovich (Aston Martin), Dino Beganovic (Ferrari), Luke Browning (Williams), Frederik Vesti (Mercedes) en Ryo Hirakawa (Haas) in actie.

Veel gevolgen voor Verstappen zal het niet hebben. Teams zetten juist in Bahrein rookies in omdat er eerder dit jaar veel data is vergaard tijdens de wintertest. Verstappen kent het circuit door en door en heeft normaal gesproken minder tijd nodig om in het ritme te komen. Bovendien zijn de omstandigheden van de eerste vrije training niet zo representatief, omdat de kwalificatie en race in het donker worden verreden. De tweede oefensessie, vanaf 17:00 uur Nederlandse tijd, is dus veel belangrijker voor Verstappen en co.

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Red Bull Verstappen komt belofte aan Pérez na met speciaal cadeau