De huidige situatie bij Red Bull, waarbij slechts één coureur optimaal presteert in de auto, zorgt voor hoofdbrekens bij de technische afdeling van Red Bull, in eerste instantie ingegeven door een verkeerde ontwikkelafslag. Het team merkt op dat Max Verstappen beter in staat is om om de problemen heen te rijden, maar dat betekent niet dat men Tsunoda aan zijn lot over wil laten.
Wache erkent de complexiteit van de uitdaging die daar het directe gevolg van is: "Het is moeilijk, dat zeker. Als een team, waarvan iedereen hier deel uitmaakt, worden we beloond om voor onze prestaties in het constructeurskampioenschap", zo vertelt de openhartige Fransman in een exclusief vraaggesprek met RacingNews365 in Spanje.
"Het is voor ons dus heel belangrijk dat een tweede coureur ook goed kan presteren en het is dan ook ons doel om een bolide te maken die voor twee coureurs goed werkt", vervolgt hij. "Het is dan ook belangrijk om goede feedback te krijgen van twee coureurs."
Die feedback heeft er nog niet toe geleid dat in dit geval Tsunoda aanzienlijk beter is gaan presteren. Het feit dat Sergio Perez en Liam Lawson tegen hetzelfde aan liepen, onderstreept dat het een hardnekkig probleem betreft. Dat geeft ook Wache ruiterlijk toe.
"Voor nu lukt het niet om met twee coureurs te presteren en moeten we Yuki zo goed mogelijk proberen te helpen. Dat hebben we ook in het verleden gedaan, maar toch zijn we er niet in geslaagd om het met Checo en Lawson het voor elkaar te krijgen. Nu proberen we het dus met Yuki, maar (met name, red.) de kwalificaties blijven gewoon lastig."
Ligt de oplossing bij Racing Bulls?
De sterke prestaties van VCARB dit seizoen roepen vragen op over mogelijke lessen voor Red Bull. Immers, waar de RB21 gekenmerkt wordt door bepaalde nukken lijkt de Racing Bulls VCARB 02 een veel makkelijker te temmen 'stier' dan die van het grotere zusterteam. Is 1 + 1 dan niet gewoon 2?
Technisch directeur Pierre Wache blijft echter voorzichtig met het overnemen van bepaalde aspecten van hun concept. "Nou ja, ik weet niet zeker of we een VCARB willen creëren. Ja natuurlijk kun je ook van die auto bepaalde lessen leren, maar ik denk niet dat Verstappen er vrolijk van wordt als we hem een VCARB-bolide geven."
En dus blijft Red Bull in een zekere spagaat hangen: "Ja, we moeten ons verbeteren en zorgen dat de bolide eenvoudiger wordt om te besturen, maar tegelijkertijd mag dit niet ten koste gaan van de performance van de bolide, aldus Wache, die tot aangeeft het gedachtegoed van Racing Bulls niet helemáál links te willen laten liggen.
"Wat we kunnen leren van de VCARB, is hun racepace en hoe ze omgaan met de bandenslijtage."
Meest gelezen
In dit artikel
Interviews RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!
Hugh Nique
Misschien is het een idee om die Pierre Waché eens te vervangen. Sinds hij het 'alleen' doet lijkt het nergens op bij Red Bull.
Broodkogel
Het lijkt net of hij zijn eigen creatie niet begrijpt. Dan ben je toch wel iets van een onbenul.
Monic Armiento-Hissink
Zou dat niet komen doordat het plafond bereikt is en de basis door Newey gelegd is die de boel in de steek gelaten heeft omdat hij geen uitdaging meer had en vond dat het team het wel zonder hem kon? Wache is echt geen pannenkoek anders zou Ferrari niet al verschillende keren geprobeerd hebben om hem los te weken van RB. De huidige technische regels zijn blijkbaar niet zo gemakkelijk en hebben een plafond. Mercedes kreeg het ook niet voor elkaar net zo min als AM die in eerste instantie mee leken te kunnen doen met RB. Ferrari heeft ook moeite om de regels te begrijpen. Daarbij heeft Newey al vanaf 2018 niet meer de dagelijkse leiding gehad. hij heeft ook een stem gehad in het samenstellen van het team dus als Wache er niks van zou kunnen dan betekent dat dat Newey een verkeerde inschatting heeft gemaakt.
BeyondtheEpex
Goed om te lezen dat Red Bull eindelijk echt werk maakt van een auto die voor twee coureurs werkbaar is. Het is al langer duidelijk dat de Red Bull ontwerpen extreem op het randje zitten qua afstelling, en dat alleen Verstappen daar het maximale uithaalt. Maar als team heb je natuurlijk niets aan één coureur die alles moet opvangen, zeker niet met het oog op het constructeurskampioenschap. Misschien is het ook gewoon wijs om 2025 deels te gebruiken als testjaar richting 2026. Als dat betekent dat je nu even wat opgeeft voor een veel sterkere, stabielere basis straks onder het nieuwe reglement, dan is dat misschien een investering waard.
Hamil_Ton
Misschien zou het een goed idee zijn om Verstappen een FP1 in de VCARB-bolide te laten rijden, dan te kijken wat het verschil is en hoe snel hij met die auto is.
Formula1fan
Er mag onderling natuurlijk gewisseld worden binnen RB en Vicarb van coureur. Het lijkt me helemaal geen slecht idee om Max een keer in te laten stappen in de Vicarb, of dat nu tijdens een VT is of een testdag. Enerzijds ben ik benieuwd naar de ware potentie van de Vicarb, en wellicht kan hij er specifieke zaken uithalen die voor verbetering bij de RB kunnen zorgen. Maar er zijn genoeg knappe koppen bij beide teams, en er zal vast een goede reden zijn waarom dit nog niet gebeurt is.