Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Alonso: "Belangrijkste doel was Vandoorne helpen"

Voor Fernando Alonso zat de kwalificatie er al na Q1 op. Niet alleen omdat McLaren niet bijster snel is in Sotsji, maar ook omdat Alonso gridstraffen incasseert. Hij reed in Q1 dan ook vooral in dienst van teamgenoot Stoffel Vandoorne.

"Het was voor mij geen echte performance-run op het scherp van de snede. Ik reed de kwalificatie vooral op safe met als voornaamste doel het verzorgen van een slipstream voor Stoffel Vandoorne", zo laat Alonso in gesprek met Ziggo Sport optekenen.

Overigens bracht het Vandoorne niet bijster veel, want de Vlaming kon evengoed na Q1 al uitstappen. Met een korte kwalificatie voor McLaren kon de blik al vroeg op de dag van vandaag (zondag) worden gericht. Alonso hoopt dat de racepace goed genoeg is voor punten: "We hebben ons het hele weekend gericht op het vinden van een goede racesetup. Dat moet in combinatie met goed bandenmanagement leiden tot een goede race en hopelijk tot punten."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen