Het was zaterdag in de Sprint Shootout flink schrikken voor Fernando Alonso en Esteban Ocon. Alonso zag in zijn spiegel nog net dat Ocon in volle vaart langs hem kwam. De Alpine-coureur vloog uit de bocht, raakte Alonso en knalde van de baan. De stewards legden de schuld bij geen beiden neer, maar na de kwalificatie voor de sprintrace zei Ocon dat het vooral te wijten was aan Alonso.
"Ik hoorde mensen zeggen dat ik de controle over de bolide verloor, maar dat is niet waar. Alle coureurs moeten dat soort correcties maken. Lando Norris had het ook in zijn snelste ronde en deed hetzelfde als ik. Fernando zat te veel naar links, reed in het midden van de bocht en hij liet niet genoeg ruimte, waarna we crashten. Hij zei dat hij genoeg ruimte liet, maar de realiteit is dat we niet waren gecrasht als hij verder naar rechts had gereden."
Alonso ziet het toch anders, zo legt hij uit aan de media, waaronder RacingNews365. "Ik denk dat hij de controle over de wagen verloor en ik was helaas op het verkeerde moment op de verkeerde plaats. Als hij de wagen niet verliest, komt hij nooit bij mij in de buurt."
Volgens Alonso heeft het hem ook punten gekost. "In de sprintrace zag je dat we een goede snelheid hadden en dat we snel waren. We verloren dus de kans om punten te pakken", zegt Alonso die vanwege de crash in de Sprint Shootout moest starten vanaf P15. "Gelukkig gebeurde het nu en niet in de kwalificatie op vrijdag. Hopelijk kunnen we zondag wel punten pakken", aldus Alonso die dan start vanaf P4.
Bekijk hieronder de beelden van de crash.
Voorspel en win

Wie wint de Grand Prix van Brazilië 2023?
Speel mee en maak kans op een prachtige Max Verstappen drivers cap!
Speel meeBij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Italië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Brazilië 2023 RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!