Het slechtst bewaarde geheim van Red Bull, naast drievoudig wereldkampioen Max Verstappen, is Chief Technical Officer Adrian Newey. Het is misschien wel de meest gewilde F1-engineer ooit, de topontwerper van het team van Red Bull, waar hij sinds 2005 al werkzaam is. Daarvoor heeft hij onder andere de kampioenschapswinnende auto's voor Williams en McLaren ontworpen.
Inmiddels heeft menig team op de F1-grid er een flinke zak geld voor over om Newey bij de Oostenrijkse renstal weg te kapen. Vanuit de paddock wordt ook door rivaliserende teams het goede werk van de engineer erkend. Zo ook door Fernando Alonso: "Hij is een legende van de sport."
Anderen bekeken ook:
Paar keer dicht bij een samenwerking geweest
In gesprek met de media, waaronder RacingNews365, praat de F1-veteraan openhartig over zijn ervaringen met Newey: "We zijn een paar keer heel dicht bij een samenwerking geweest en we hebben hierover gesproken", geeft Alonso toe.
"Ik herinner me dat toen hij een paar jaar geleden een boek publiceerde in Spanje, ik het voorrecht had om het voorwoord te schrijven, de proloog. Voor mij is het gewoon een ongelooflijk persoon, en ik heb het geluk dat ik in dezelfde omgeving werk als hij." Ondanks dat de Spanjaard nooit met Adrian heeft samengewerkt, is hij vereerd dat hij samen met hem in de sport aanwezig mag zijn: "Ook al hebben we nooit samengewerkt, ik ben blij dat ik in deze tijd leef en rijd, in de tijd dat Adrian Newey Formule 1-auto's bouwt."
"Ik zou willen dat ik op een dag met hem samenwerkte. Ik zal thuis in de Valkyrie rijden (een projectauto van Red Bull en Aston Martin, ontworpen door o.a. de Red Bull-ontwerper) en misschien voel ik al iets als ik achter het stuur kruip, en dat dat me gelukkig zal maken", zo droomt Alonso hardop.
Overigens heeft het talent van de Britse ontwerper ook een belangrijke keerzijde: "Hij is er verantwoordelijk voor dat 19 coureurs in de afgelopen twee decennia geen kampioenschap hebben gewonnen", zo 'baalt' de tweevoudig wereldkampioen met een knipoog.
Ook interessant:
Max Verstappen domineerde het Formule 1-seizoen, maar wat maakte hem nou zo goed? Joris Mosterdijk, Tom Coronel en Ruud Dimmers buigen zich erover in een nieuwe aflevering van de RN365 Formule 1-podcast!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!