Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Kimi Antonelli

Antonelli erkent superioriteit Verstappen: "Hij was gewoon te snel"

Kimi Antonelli leek in de derde vrije training de pace gevonden te hebben om mee te kunnen strijden voor poleposition in Maleisië, maar een fout van de jonge Italiaan zorgde ervoor dat die kans als sneeuw voor de zon verdween. Hij is verder wel realistisch over de situatie.

Antonelli Malaysia
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPB Images

In de derde vrije training toonde Antonelli zich nog de snelste van het hele veld, maar in de kwalificatie liep het al snel anders. De Mercedes-coureur had het in Q1 moeilijk met het neerzetten van een rondje dat hem bij de top van het veld bracht, en in Q2 raakte hij zijn tijd kwijt door een overschrijding van track limits. Daardoor had hij in Q3 maar één poging om een rondetijd te noteren en hoewel hij een foutloze ronde neerzette, kwam hij uiteindelijk maar tot P4. 

In gesprek met Viaplay legt hij uit hoe hij Q3 ervaarde. "Er lag echt heel veel druk op mijn schouders, want je hebt maar één kans. Dan probeer je er het best mogelijke rondje uit te persen. Uiteindelijk was het een goed rondje, maar er is gewoon geen ruimte voor een fout. Daardoor was het geen geweldige ronde. Over het algemeen zorgde die track limit er gewoon voor dat ik op achterstand stond, waardoor de druk nog groter werd."

Hoewel de omstandigheden voor Antonelli dus wel beter hadden gekund, erkent hij dat er wel echt een maximum aan zijn performance zat. Verstappen was simpelweg te sterk. "Om dan naar buiten te rijden, op een lege baan... Je mist dan ook de piek van de grip die je normaal gesproken wel hebt in de kwalificatie als je later naar buiten gaat. Dat is gewoon zonde. Maar ja, als ik heel eerlijk ben, had P2 of P3 echt het maximaal haalbare geweest als mijn rondje wel geweldig was geweest. Verstappen was gewoon te snel in de kwalificatie."

"We moeten dit pakket gewoon beter leren begrijpen. Omdat deze baan zo uniek is en het asfalt zo ruw en warm, is het gewoon lastig om een foutloos rondje te rijden. We hebben gewoon meer tijd nodig met het pakket. Ik denk dat we in Singapore al beter weten hoe het zit, omdat het asfalt daar in ieder geval beter is dan hier in Maleisië. Hopelijk begrijpen we het daar beter."

Scoort Max Verstappen wederom een podiumplaats? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of George Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
usa GP Las Vegas 22 nov 2026
Volledige kalender
x
LIVE Reacties na sensationele poleposition Verstappen in Maleisië