Het is pas zijn tiende race in de Formule 1, maar Kimi Antonelli mag zich wel een podiumsitter noemen. De achttienjarige Italiaan staat daarmee in de top drie van jongste coureurs op het podium, achter Max Verstappen en Lance Stroll.
Maar makkelijk ging het niet voor Antonelli in de Grand Prix van Canada. "Het was zo stresvol!" reageert hij na de race. "Maar ik ben ontzettend blij. Ik had een goede start en pakte meteen P3 en bleef daar toen in de voorhoede. In de laatste stint zette ik iets te veel druk achter Max, waardoor mijn banden er een beetje aan gingen en daardoor had ik het nogal moeilijk aan het einde. Maar ik ben erg blij dat ik dit podium kon claimen."
De actie waarmee Antonelli zijn derde plaats pakte, was op Oscar Piastri in de openingsfase. "Ik kwam goed weg en kon er meteen langszij komen in de eerste bocht. Ik probeerde gewoon zoveel mogelijk snelheid mee te pakken. En in de tweede bocht zat ik er toen echt langs en had ik een voordeel", zo legt Antonelli uit.
De volgende stap: een overwinning. "Dat is wel het doel ja", grijnst Antonelli. "Maar goed, dit circuit lag ons goed. De auto was het hele weekend al geweldig. Dus ja, hopelijk kunnen we dat doorzetten in de volgende races."
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel











Praat mee!