Voorafgaand aan de GP van Japan domineerde Audi het nieuws vanwege het plotselinge vertrek van Jonathan Wheatley. De Brit besloot vanwege persoonlijke redenen op te stappen, maar wordt ook in verband gebracht met een overstap naar Aston Martin. Dat team is dramatisch aan 2026 begonnen en heeft een opvallende constructie met topontwerper Adrian Newey als leidend figuur.
Maar hoe kijkt Audi naar het verlies van Wheatley als teambaas? Mattia Binotto, het hoofd van het project, vindt het een aderlating voor de renstal uit Duitsland.
"Dit kwam zeer onverwacht", vertelt Binotto tegenover Sky DE. "Soms lopen dingen nu eenmaal zo. Afgelopen vrijdag vertelde Jonathan ons dat hij zich om persoonlijke redenen niet voor de lange termijn aan Audi kon verbinden."
"Dat kunnen wij niet beoordelen, maar we moeten het respecteren. Als gevolg daarvan hebben we als team besloten hem uit zijn taken te ontheffen. Jonathan was goed geïntegreerd in het team en had een belangrijke invloed."
Een nieuwe teambaas?
Binotto beaamt dat Audi niet naar een teambaas zoekt. "We zijn niet op zoek naar een nieuwe teambaas. Ik moet mezelf nu herorganiseren en de structuren binnen het team nader analyseren. Er is zoveel werk te doen in de fabriek, iemand zal mij daarbij moeten ondersteunen."
"We moeten het team en de auto verder ontwikkelen en ik moet me volledig op mijn werk kunnen focussen. We denken nu na over hoe we ons gaan reorganiseren. We hebben in april wat ruimte, dat is een goede gelegenheid om ons opnieuw te positioneren. We hebben daar al veel ideeën over."
Nieuw F1-seizoen, nieuwe kansen! Pakt Max Verstappen, George Russell of Kimi Antonelli een podiumplaats in Japan, dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel













Praat mee!