Het einde van de Grand Prix van Monaco was ronduit chaotisch. Gedurende de race werden meerdere tijdstraffen uitgedeeld aan een aantal coureurs, die te hard hadden gereden in de pitstraat. Het waren kostbare straffen, met name voor Pierre Gasly. Hij trok na de race al in twijfel of de straffen wel terecht waren en of het probleem wel bij de teams lag, nadat hij een podiumplaats kwijtraakte door de tijdstraffen.
Alpine liet het er na de race dan ook niet bij zitten en besloot een protest aan te tekenen. Door naar de FIA te stappen, hoopte het team alsnog een podiumplek af te kunnen dwingen voor Gasly.
De stewards hebben inmiddels een oordeel geveld over de situatie. In eerste instantie oordeelden zij dat er voldoende nieuw bewijs was voor een herziening van de beslissing, waarna de straffen opnieuw werden bekeken. Na het bekijken van het nieuwe bewijs, hebben zij besloten de tijdstraffen van Gasly terug te draaien.
De stewards leggen uit dat de pitstraat in Monaco negen zogenoemde 'loops' heeft, waarmee gemeten wordt hoe lang een coureur erover doet om iedere loop te passeren. Daarmee wordt de totale tijd in de pitstraat en dus de gemiddelde snelheid bepaald. In Monaco zorgt de layout van de pitstraat er alleen voor dat de afstanden tussen twee specifieke loops kunnen variëren (van loop 1 naar loop 2 hoeft de afstand niet voor iedere coureur hetzelfde te zijn, bijvoorbeeld). De kortste afstand werd in iedere zone gebruikt om de tijd te berekenen.
Tijdens de race waren de stewards er niet van op de hoogte dat alle tijdstraffen uit werden gedeeld door fouten in de eerste zone, tussen de eerste paar loops. Op basis van nieuw bewijs van Alpine, boordradio's en tabellen met alternatieve berekeningen, is vastgesteld dat de berekeningen die tijdens de race werden gedaan, niet geheel overeenkwamen met de situatie in de pitstraat. Daarom is besloten de tijdstraffen, tien seconden in totaal, terug te draaien.
Aan de straffen die door andere coureurs al wel werden ingelost, kunnen de stewards helaas niets meer doen. Verder hebben andere teams ook geen Right of Review ingediend in de periode waarin dat is toegestaan, dus is dat verder niet meer aan de orde.
Alpine reageert verheugd op het nieuws. "Wij zijn tevreden met de beslissing van de FIA om ons verzoek tot herziening (Right of Review) ontvankelijk te verklaren na de definitieve klassering van de Grand Prix van Monaco van afgelopen weekend. Als gevolg daarvan hebben de stewards de twee tijdstraffen van vijf seconden voor auto #10 ingetrokken, waardoor de derde plaats van het team is hersteld."
"Wij willen de FIA en Formula One Group bedanken voor hun transparantie en medewerking gedurende het herzieningsproces, en voor het nemen van deze beslissing. De focus van het team ligt nu volledig op de Grand Prix van Barcelona dit weekend, met als doel het best mogelijke resultaat te behalen met beide auto’s."
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!