Susie Wolff, directeur van de F1 Driver Academy en vrouw van Mercedes-teambaas Toto Wolff neemt maatregelen nadat ze in december onder vuur kwam te liggen. Aanleiding hiervoor was een aankondiging van de FIA dat er een onderzoek werd gestart naar mogelijke belangenverstrengeling.
Dit onderzoek volgde na een publicatie in een magazine waarin werd gesuggereerd dat Susie en Toto Wolff vertrouwelijke informatie hadden gedeeld en dat F1-teams een klacht hadden ingediend bij de FIA.
Susie en Toto Wolff ontkenden direct en fel de aantijgingen, maar ondervonden wel de negatieve gevolgen hiervan - waaronder imagoschade. De FIA liet zo'n twee dagen na de aankondiging van het onderzoek al weten dat de zaak gesloten was omdat er geen aanklacht was ingediend en dat er geen aanleiding was voor een formeel onderzoek.
In de tussenliggende periode lieten alle tien de F1-teams weten dat er door hen geen aanklacht was ingediend.
Susie Wolff heeft nu middels een statement laten weten dat ze juridische stappen tegen de FIA onderneemt. Op 4 maart heeft ze een strafrechtelijke klacht ingediend bij de Franse rechtbank.
"Er is nog steeds geen transparantie of verantwoording met betrekking tot het gedrag van de FIA en haar personeel in deze zaak. Ik vind het belangrijker dan ooit om op te staan, ongepast gedrag aan de kaak te stellen en ervoor te zorgen dat mensen ter verantwoording worden geroepen."
"Hoewel sommigen misschien denken dat zwijgen hen vrijwaart van verantwoordelijkheid - dat is niet zo."
De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.
Download de F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel
Praat mee!