Lewis Hamilton heeft het zwaar in zijn eerste seizoen bij Ferrari. Het is de zevenvoudig wereldkampioen nog maar één keer gelukt om voor teamgenoot Charles Leclerc te finishen, en dat was in de sprintrace in China. En als vanzelfsprekend eindigde hij voor de Monegask in de sprintrace in Miami, maar daar stond Leclerc niet aan de start door een crash voor de start van de race.
Het verschil tussen de twee in het rijderskampioenschap valt momenteel nog te overzien: Leclerc staat slechts twaalf punten voor op Hamilton. Schrale troost voor Hamilton is waarschijnlijk dat geen van beide Ferrari-coureurs momenteel heel erg goed gaat, deels ook omdat de auto geen hoogvlieger is.
Op dit moment is het zelfs zo dat Hamilton de slechtste gemiddelde finishpositie heeft van zijn gehele carrière. De gemiddelde finishpositie van Hamilton tot nu toe in dit jaar is 7.4. Daar moet natuurlijk wel bij worden gezegd dat toen hij nog voor Mercedes en McLaren reed, het vrijwel altijd auto's waren die voor de overwinning of de titel konden gaan.
Jenson Button, die drie seizoenen lang de teamgenoot was van Hamilton, ziet dan ook dat de zevenvoudig wereldkampioen geen makkelijke periode doormaakt. "Lewis is nu een ander persoon dan toen wij teamgenoten waren. Als het toen even tegenzat, dan kwam hij de volgende dag weer terug en was hij super snel. Nu is hij veel kalmer qua persoonlijkheid, veel vollediger. Maar ik denk dat het hem een beetje pijn begint te doen dat hij constant langzamer is dan zijn teamgenoot. Dat is niet hoe Lewis Hamilton in elkaar zit. Hij is een winnaar", zo analyseert Button voor Sky Sports.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!