Tijdens de eerste vrije training voor de Grand Prix van Emilia-Romagna kwamen Yuki Tsunoda en Franco Colapinto elkaar even tegen op het circuit. Colapinto zat in de weg van Tsunoda, die gefrustreerd reageerde. Verder was er eigenlijk weinig aan de hand, maar het incident kreeg toch een vervelend staartje. Argentijnse fans van Colapinto stuurden in het Spaans namelijk racistische berichten naar Tsunoda, die de Formule 1 opriep om actie te ondernemen als dit zo doorgaat. Colapinto roept zijn fans ook tot de orde.
"Ik weet dat ze extreem gepassioneerd zijn", vertelt Colapinto tegenover onder meer RacingNews365. "Ze zijn altijd erg wreed tegenover andere mensen. Ze moeten respect tonen, dat is alles wat we willen zien. Tegenwoordig is er ontzettend veel haat op social media. Natuurlijk proberen we het altijd respectvol en rustig te houden tegenover álle coureurs."
Colapinto had er verder weinig van meegekregen. "Ik heb niks gezien, dus ik ben niet compleet op de hoogte. Ik hoorde dat Yuki zoiets (Colapinto doet een armgebaar voor red.) deed. Hij had volledig gelijk, als ik eerlijk ben. Tijdens een eerste dag in de auto is het altijd lastig met het team, met miscommunicaties en dergelijke. Ik blokkeerde hem, dus hij was waarschijnlijk een beetje boos. Dat is zijn goedrecht, ik vind het prima. Ik weet verder niet wat de Argentijnen hebben gezegd."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!