Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Coronel: "Moet nog blijken of Ferrari echt heeft valsgespeeld"

Tijdens de laatste Grands Prix is de 'illegale' motor van Ferrari onderwerp van gesprek in de paddock. In de ogen van Tom Coronel moet de komende race duidelijkheid geven of Ferrari daadwerkelijk vals heeft gespeeld met de brandstof en de power unit.

Na de zomerstop waren de Ferrari's van Sebastian Vettel en Charles Leclerc verdacht snel op de rechte stukken ten opzichte van de concurrentie. Red Bull diende indirect protest aan bij de FIA over de 'illegale' motor van Ferrari, met succes. De regels omtrent de toestroom van de brandstof naar de motor zijn verduidelijkt. Uit de volgende race zal hierom blijken of Ferrari daadwerkelijk heeft valsgespeeld, zo denkt Tom Coronel. "Ferrari heeft het iets te goed gedaan binnen de reglementen, want ze zijn op de vingers getikt door de FIA", legt de WTCR-coureur uit in de officiële podcast van RacingNews365 . "Als de regels over de fuel flow zijn aangescherpt, dan moet nog blijken of Ferrari daar pijn van heeft. Het is wel opgevallen dat het team de afgelopen race niet zo snel was als in de races daarvoor." Coronel is van mening het dus niet zeker is of Ferrari daadwerkelijk vals heeft gespeeld met de motor, maar dat maakt voor hem niks uit. "De limieten van de regels opzoeken hoort bij de autosport. Je bent als team pas illegaal, als je illegaal bent bevonden. Je hebt natuurlijk een bepaald reglement, maar dat kun je op verschillende manieren lezen. Dat is iets dat je als team moet aanvoelen, en het gebeurt dus ook bij de topteams als Ferrari." Beluister hieronder de nieuwste Formule 1-podcast van RacingNews365, waarin autocoureurs Tim en Tom Coronel vooruitblikken op de Grand Prix van Brazilië met gastheer Jeroen van Inkel.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Red Bull Zo heet de nieuwe Red Bull van Verstappen in 2026