Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Davidson onthult nieuw probleem van Red Bull

Max Verstappen klaagde veelvuldig over het rijgedrag van de RB22 in China. Anthony Davidson heeft echter nog een ander probleem van Red Bull gehoord.

Verstappen China
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het GP-weekend in China verliep totaal niet naar wens voor Max Verstappen en Red Bull. De Nederlander bleef puntloos achter na twee mislukte starts en een uitvalbeurt in de hoofdrace. Hij wees vooral op de problemen met het rijgedrag van de RB22, maar Anthony Davidson heeft iets gehoord over de motor en batterij.

"In Shanghai heb ik gehoord dat Red Bull vooral tijdens een kwalificatieronde de energie ergens vandaan moest halen", vertelt Davidson in de Sky F1-podcast. "Op de meeste circuits krijg je een halve megajoule meer om te benutten ten opzichte van een normale raceronde."

"Red Bull moest daarom meer gebruikmaken van lift and coast, omdat je daar je maximale energieterugwinning van 350 kilowatt haalt, vergeleken met 250 kilowatt via superclipping. Dat is simpelweg vastgelegd in het reglement."

Energieterugwinning blijkt cruciaal

Davidson legt uit wat het probleem precies inhoudt. "Het is interessant dat de teams met een Mercedes-motor uitsluitend konden vertrouwen op superclipping, terwijl Red Bull actief moest liften richting bijvoorbeeld bocht 6 en 11. Dat deed bij mij, en waarschijnlijk ook bij anderen in de paddock die deze regels goed kennen, wel wat wenkbrauwen fronsen."

"Het lijkt er dus op dat alles terugkomt bij de batterij en het vermogen van de elektrische motoren om energie in de batterij te krijgen. Als je daar minder goed in bent, moet je downforce van de auto afhalen, zodat je minder nadeel hebt van lift and coast en superclipping."

De Brit vindt het bijster interessant. "Het komt dus in veel opzichten neer op hoe efficiënt je energie in de batterij krijgt. Teams die daarin beter zijn, kunnen meer downforce op de auto zetten. Het is vergelijkbaar met vorig jaar: als je een krachtigere motor had, kon je met meer downforce rijden omdat je de extra luchtweerstand op het rechte stuk kon compenseren. Daar profiteerde je in de bochten van."

"Nu is het eigenlijk precies hetzelfde principe. Dus het kan zijn dat Red Bull niet per se een slechtere auto heeft, maar dat dit het gevolg is van een kleine achterstand in energieterugwinning. Het is best zware kost, bijna een les in natuurkunde, maar dit zijn nu eenmaal de regels waar we dit seizoen mee te maken hebben."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
jpn GP Japan 29 mrt 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
Volledige kalender
x
Verstappen Voormalig F1-coureur: "Verstappen krijgt het allerbeste van Mercedes"