Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

De nieuwe teamgenoot van Verstappen is een no-brainer

Wie o wie rijdt er in 2026 naast Max Verstappen in de tweede Red Bull? Het is een vraag die velen bezighoudt, maar waarop eigenlijk maar één antwoord kan volgen. Toch?

Verstappen Tsunoda
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Red Bull zou Red Bull niet zijn als ze de keuze voor de tweede rijder voor volgend jaar niet lang uitstellen. Ja, Sergio Pérez werd vorig seizoen al vroeg aangekondigd, maar daar kwam men – laat in het seizoen – op terug. De zoektocht begon en men kwam bij Liam Lawson uit. Enkele maanden later werd ook hij bedankt voor bewezen diensten, waarna men bij Yuki Tsunoda uitkwam.

Het kan haast niet anders of ook hij zit aan zijn laatste races bij Red Bull. Zijn prestaties zijn niet of nauwelijks beter dan die van zijn voorgangers, en Honda — als trouwe partner van Tsunoda — vertrekt volgend jaar naar Aston Martin. Op papier blijven er weinig redenen over om de Japanner aan te houden.

Toch zijn er redenen aanwezig — elders in de paddock — die erop wijzen dat Red Bull wellicht niet lang hoeft te zoeken. Als iemand ooit puur op basis van prestaties aanspraak maakt op dat stoeltje naast Max Verstappen, dan is het Isack Hadjar wel. Hij is dé revelatie van het seizoen: de man die ongekende snelheid toont in een auto waarvan je niet altijd zou verwachten dat hij daartoe in staat is. En dat in zijn rookiejaar!

Dat laatste zorgt ervoor dat velen pleiten voor voorzichtigheid: men meent dat men nog zeker een jaar moet wachten om hem de promotie te geven. Een doorgaans valide argument, zeker binnen Red Bull, dat — als familie — hard is voor haar coureurs als ze onderpresteren. Ze kunnen een carrière maken, maar ook breken, zo wordt vaak terecht gezegd.

Vliegende start Pérez

Maar in 2026 wegen andere factoren zwaarder. Er gelden immers nieuwe technische regels. Elk team begint met een schone lei, en dus ook met een 'schone auto'. Dat maakt 2026 hét moment om Hadjar in de Red Bull te lanceren.

De auto is dan nog brandschoon, terwijl je erop mag gokken dat doorontwikkelingen de auto steeds meer naar Verstappens kant zullen laten neigen. Niet omdat men daar bewust op inzet, maar omdat dat het logische gevolg is van de gefinetunede feedback van Verstappen. De nieuwe trend is — onder Laurent Mekies — sowieso om meer naar Verstappen te luisteren, en met effect. Dat zal niet snel veranderen.

Denk maar aan 2022, toen men de reglementen voor het laatst grondig kon herzien. Wie wist in de eerste races van zowel 2022 als 2023 een aardig woordje mee te spreken vooraan? Sergio Pérez, de teamgenoot van Max Verstappen, in een 'schone auto'.

Als je ooit de kans hebt om Hadjar een eerlijke kans te geven door hem vanaf dag één zoveel mogelijk op gelijke voet met Verstappen te laten beginnen, dan is 2026 het moment. En dan komt het gevleugelde gezegde in beeld: wat goed is, komt snel. Hadjar is goed én snel.

Ook interessant:

Max Verstappen eindigde op de tweede plaats tijdens de Grand Prix van Singapore. Tim Coronel, Rudy van Buren en Joris Mosterdijk zagen dat een cruciale Red Bull-vraag met volmondig ja werd beantwoord, zo bespreken zij in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365.

Praat mee!

x
Exclusief Red Bull Technisch directeur baalt van gemiste kans Verstappen: "Niet agressief genoeg"