Met 21 Hypercars aan de start is de topklasse bijzonder indrukwekkend. Fabrieksteams van Toyota, Ferrari, Porsche, Peugeot, Cadillac en Alpine krijgen gezelschap van Aston Martin met de imposante Valkyrie, maar die zal in deze fase van de ontwikkeling normaal gesproken niet meedoen om de prijzen. Wie dat wel doet? Nyck de Vries, natuurlijk met het topteam Toyota Gazoo Racing.
De Vries rijdt in de #7 GR010 Hybrid, samen met Mike Conway en Kamui Kobayashi. De Friese coureur is al enkele jaren terug op het hoogste WEC-niveau na zijn korte Formule 1-avontuur. Toyota mag dan de laatste edities zijn overvleugeld door Ferrari, in Le Mans weet het team als geen ander hoe je moet winnen.
In de Hypercar-klasse neemt hij het onder andere op tegen Robin Frijns in de BMW, die als outsider mag worden gezien. De favorietenrol schuif je normaal gesproken naar Ferrari toe. Niet alleen waren ze in 2023 én 2024 succesvol, dit seizoen winnen ze vrijwel alles wat er te winnen valt.
Terug van weggeweest
Waar het LMP2-veld gedurende het reguliere WEC-seizoen schittert door afwezigheid, keert de klasse op Le Mans één keer per seizoen terug. Renger van der Zande is een Acura fabriekscoureur, maar omdat dat merk niet meedoet op Le Mans, geeft hij acte de presence in de LMP2. Dat hij dat doet voor het gerenommeerde team United Autosport van Zak Brown, bombardeert hem meteen tot serieuze kanshebber.
In diezelfde klasse met allemaal dezelfde auto's - de Oreca 07 - zullen namens Nederland ook Job van Uitert, Nicky Catsburg en Bent Viscaal ervan overtuigd zijn dat er iets te halen valt, net zoals de Nederlanders in de GT3-afvaardiging, te weten Loek Hartog en Lin Hodenius. Laatstgenoemde doet dat met een door Iron Lynx ingeschreven Mercedes AMG GT3, in een door Mercedes groots aangekondigde comeback op het Circuit de la Sarthe.
Wat doet het weer in Le Mans
Regen is altijd een factor om rekening mee te houden in Le Mans. Echt altijd? Misschien wel niet, want op dit moment lijkt het gehele raceweekend droog te verlopen, waarbij de temperaturen elke dag op zullen lopen tot diep in de twintig graden. De 24 uur van Le Mans start op zaterdag om 16:00 uur.
De kwalificatie wordt op woensdagavond in groepen gereden vanaf de klok van 18:45 uur, een dag later volgt in de avond de hyperpole, waarin wordt gestreden om poleposition en de overige topposities. De epische strijd van mens en machine is in Nederland vooral te volgen via RTL 7 en Eurosport.
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Canada, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!