Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Ecclestone waarschuwt Verstappen voor specifieke transfer: "Einde van F1-carrière"

Volgens voormalig F1-eigenaar Bernie Ecclestone moet Max Verstappen één specifieke transfer vermijden, want die zou het einde van de carrière van de viervoudig wereldkampioen betekenen. Bovendien gaat Ecclestone in op de situatie van Lewis Hamilton.

Verstappen Qualifying Hungary
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het huwelijk tussen Lewis Hamilton en Ferrari is op zijn zachtst gezegd nog niet erg succesvol. De zevenvoudig wereldkampioen wist alleen de sprintrace in China te winnen, maar stond nog geen enkele keer op het podium na een Grand Prix. Bovendien staat hij 42 punten achter op zijn teamgenoot Charles Leclerc in de WK-stand.

Volgens Bernie Ecclestone heeft Hamilton 'geweldig werk geleverd' in de Formule 1. "Hij heeft de Formule 1 nog verder vooruit geholpen met zijn stijl en prestaties", aldus de inmiddels 94-jarige voormalig eigenaar van de koningsklasse van de autosport. Maar volgens Ecclestone is na dit seizoen ook de tijd rijp om 'de handschoenen neer te leggen, trots te zijn op wat hij heeft bereikt en zich terug te trekken'.

Al heeft dat 'niets met leeftijd te maken'. Inmiddels is de zevenvoudig wereldkampioen namelijk 40. "Je wordt moe en de Formule 1 is al lang niet meer het enige in zijn leven. Ik denk dat hij zijn focus kwijt is. Twintig jaar is een lange tijd en we hebben nu veel jonge coureurs in de Formule 1."

Volgens Ecclestone is er ook 'het risico dat – als hij nog een jaar of anderhalf jaar doorgaat en er tegen die tijd geen verbetering is opgetreden – mensen hem en zijn prestaties zullen vergeten'. Al met al komt hij met het volgende advies voor Hamilton. "Hij moet stoppen." 

De voormalige F1-baas heeft ook een idee wie er niet in moet gaan op het eventuele vrije stoeltje bij de Scuderia: Max Verstappen. "Als hij naar Ferrari gaat, zou dat het einde van zijn carrière betekenen. Laten we hopen dat dat niet gebeurt", vertelt Ecclestone. De Nederlander hoeft zich echter geen zorgen te maken over zijn toekomst. "Hij kan van een goed team altijd een winnend team maken."

En voor wie zou Ferrari dan wel moeten gaan in plaats van Hamilton? "Je moet voor een opkomende coureur kiezen. Ik zou voor de Braziliaan Gabriel Bortoleto gaan, die volgens mij heel goed zal worden, of voor Isack Hadjar. Bortoleto klaart de klus. Zet hem in de juiste auto en je zult het zien."

Ook interessant:

Na een veel te lange zomerstop gaan we komend weekend eindelijk weer racen in de Formule 1, en wel op Zandvoort voor de Grand Prix van Nederland! Max Verstappen moet echter hopen op een wonder, zo concluderen Tom Coronel, Mike Hezemans en Joris Mosterdijk in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!

Unibet pakt uit! Bij een podiumplaats van Verstappen op Zandvoort of een zege van Norris of Piastri, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

x
GP Nederland Flinke onweersbui zet paddock Zandvoort onder water