Rinus VeeKay maakte dinsdag officieel bekend dat hij in het nieuwe IndyCar-seizoen voor Juncos Hollinger Racing gaat rijden. De coureur kwam afgelopen jaar uit voor Dale Coyne Racing, waar hij veel indruk maakte. Nu wacht dus een nieuw avontuur als kopman, iets waar VeeKay ontzettend blij op reageert tegenover onder meer RacingNews365.
"Ik ben echt heel enthousiast", vertelt VeeKay. "Alles is mooi samengekomen. Natuurlijk kende ik (eigenaar red.) Ricardo Juncos al van onze tijd in de Road to Indy, het kampioenschap dat we wonnen en het vicekampioenschap in Indy NXT. We spraken altijd even met elkaar als we elkaar tegenkwamen en waren allebei geïnteresseerd om dit seizoen samen te werken."
"We hebben elkaar een paar keer gesproken tijdens het afgelopen seizoen, en ik heb ook kennisgemaakt met de nieuwe mensen van het team. Hun mentaliteit en ambitie spraken me enorm aan, en eigenlijk alles wat ze me vertelden sloot perfect aan bij hoe ik denk over wat er nodig is om succesvol te zijn. Het was een makkelijke, natuurlijke match en ik denk dat iedereen net zo enthousiast is om aan het nieuwe seizoen te beginnen."
Chevrolet-motoren bij het team
VeeKay gaat zo ook weer Chevrolet-motoren rijden. "Het voelt een beetje als thuiskomen, na vijf seizoenen met Chevrolet. We hebben natuurlijk vijf geweldige Indy 500-races en -kwalificaties afgewerkt, dus ik ben enthousiast. Maar uiteindelijk was het team zelf de belangrijkste reden voor mij om naar Juncos Hollinger Racing over te stappen."
Wel speelde de prestigieuze Indy 500 een grote rol bij zijn keuze. "Ik ben erg enthousiast, vooral over de Indy 500. Dat was een belangrijk aspect in mijn beslissing, om een goede auto te hebben voor de Indy 500. Ik kan ook informatie en kennis meenemen uit de afgelopen zes seizoenen om het team te helpen."
VeeKay denkt dat succes mogelijk is. "Ik denk dat we heel goed kunnen presteren. Je kunt altijd zeggen dat je een kans hebt om de Indy 500 te winnen. Je weet nooit wat er gebeurt, want Indy kiest zijn eigen winnaars. Maar ik ben echt ontzettend enthousiast. Ik denk dat we samen een historisch seizoen kunnen beleven."
Ook interessant:
Max Verstappen moet een achterstand van 63 punten goedmaken in het slotstuk van het Formule 1-seizoen. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk stellen in een gloednieuwe RacingNews365 Formule 1-podcast vast dat Verstappen in de Verenigde Staten een mentale tik aan McLaren kan uitdelen.
Stem op RacingNews365 als Website van het jaar en geef ons vijf sterren! Je maakt ook kans toffe prijzen!
Vergeet niet om na het stemmen jouw stem per mail te bevestigen, want alleen dan telt jouw stem.
Stem & winMeest gelezen
In dit artikel
Praat mee!