De Fransman kampt sinds de zomerstop met een blessure aan zijn hand en pols, opgelopen tijdens een bokstraining. Volgens paddockverhalen ging het om een breuk, ontstaan door een stoot tegen een bokszak.
Inmiddels zou Hadjar zelf van mening zijn dat zijn hand beter aanvoelt. Dat zou uiteraard goed nieuws zijn richting Bakoe, waar Red Bull hem graag weer in de auto ziet zitten.
Om zeker te weten of de hand het racegeweld kan doorstaan, laat Red Bull de coureur vandaag (maandag) eerst een simulatorsessie afwerken, zo heeft RacingNews365 begrepen.
Dat is exact hetzelfde protocol dat het team al eerder hanteerde bij een vergelijkbaar scenario. Zo testte Daniel Ricciardo in 2023 bij AlphaTauri na een gebroken middenhandsbeentje zijn fitheid ook eerst in de simulator in Milton Keynes, voordat hij definitief groen licht kreeg voor een rentree.
De uitkomst van die sessie is doorslaggevend. Pas als Hadjar daarin voldoende kracht en mobiliteit in zijn pols laat zien, volgt een definitief akkoord. De knoop is dus nog niet doorgehakt, een definitief antwoord wordt later vandaag verwacht.
Mocht besloten worden dat Hadjar nog altijd niet racefit is, is de verwachting volledig dat Liam Lawson zijn stoeltje weer overneemt, waarbij Yuki Tsunoda dan weer opnieuw in de bolide van Racing Bulls zou zitten.
RacingNews365 genomineerd en maakt kans om bekroond te worden tot 'Beste Sportwebsite' én 'Populairste Sportwebsite'.
De winst zou een prachtige bekroning zijn voor ons harde werk vanaf het circuit en de redactie! Daarom doen we een beroep op jou: Stem op ons!
Stem op RacingNews365!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!