Het werd een lastige middag voor Lewis Hamilton in Barcelona. Startend vanaf P5 eindigde de zevenvoudig wereldkampioen als zevende, later opgeschoven naar P6 door een tijdstraf voor Max Verstappen. In de slotfase verloor Hamilton nog een positie aan Nico Hulkenberg na de safety car-periode.
Na afloop was Hamilton duidelijk aangeslagen. "Er waren nul positieve punten," verklaarde de Brit, die aangaf 'geen idee' te hebben waarom zijn SF-25 zo ondermaats presteerde.
Teambaas Fred Vasseur reageerde op uitnodiging van het journaille, waaronder ook RacingNews365, bedachtzaam op de uitspraken van zijn coureur. "Je bent ervaren genoeg om geen conclusies te trekken na de eerste woorden van de coureur," antwoordde Vasseur aan een veteraan F1-journalist toen hij door de media werd gevraagd naar Hamiltons opmerkingen. "Als je paniek wilt zaaien, kan dat, maar dat is hier niet het geval."
De Ferrari-teambaas wees op een belangrijk lichtpunt: "Ik denk dat hij 70% van de race voor Russell reed, en ik weet niet zeker of Russell heeft gezegd dat de race een ramp was."
Vasseur erkende wel dat er technische uitdagingen waren: "We hadden daarna een probleem met de auto in de laatste stint voor de safety car, en het resultaat is niet goed. Maar hij reed wel 45 ronden vóór Russell." Over de precieze aard van de problemen met de SF-25 wilde Vasseur geen verdere details vrijgeven.
Ook interessant:
Max Verstappen was dé hoofdrolspeler tijdens de Grand Prix van Spanje, zeker na zijn botsing met George Russell. Daar kreeg hij een straf van tien seconden voor. Hoe kijken de heren Tim Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk eigenlijk naar het voorval? Ze bespreken dat en nog veel meer in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!