Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

FIA: 'De Ferrari is niet illegaal'

Het F1-team van Ferrari lag de afgelopen dagen onder een vergrootglas. Na de GP van China was er veel te doen over de hoge topsnelheid van de rode bolide en het 'flippertje' van Vettel.

Het internet stond de afgelopen dagen vol met indianenverhalen over de Ferrari's van Vettel en Raikkonen. We hebben van alles voorbij zien komen van illegale achtervleugels tot en met vloeren. Maar waar het onderzoek van de FIA zich op richtte was de mogelijkheid om tijdens het rijden via speciale engine mappings extra lucht over de achtervleugel te blazen. De FIA liet voor aanvang van dit weekend al weten dat het strenger zou controleren op deze truc. Tot op heden is er niets 'illegaals' gevonden bij Ferrari en/of de andere teams. Dit laat Jo Bauer van de technische commissie van de FIA weten. "De Ferrari voldoet voor 100% aan de technische reglementen en is niet illegaal." Inmiddels lijkt er ook meer duidelijkheid te komen over de derde flipper op het stuur van Vettel. Volgens Auto Bild is de functie hiervan om de koppeling te activeren.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen