Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
FIA

FIA-presidentskandidaat reageert op 'zeer oneerlijke' opmerking over leiderschap Ben Sulayem

FIA-presidentskandidaat Tim Mayer blijft bij een uitspraak die hij deed tijdens zijn lanceringscampagne, nadat hij een brief kreeg van een bestuurslid van Mohammed Ben Sulayem, de huidige president van de mondiale autosportfederatie.

Tim Mayer Silverstone
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Tim Mayer stelde zich begin deze maand kandidaat voor het presidentschap van de FIA, maar inmiddels is er al wat heisa rond zijn persoon ontstaan. De voorzitter van de Women in Motorsport Commission van de FIA, Burcu Cetinkaya, heeft namelijk haar frustratie en onvrede over een opmerking van Mayer geuit, die hij deed tijdens de lancering van zijn campagne om de nieuwe president te worden tijdens de Grand Prix van Groot-Brittannië.

Ze spoorde in een brief aan het adres van Mayer aan om terug te komen op de opmerking dat 'de illusie van inclusie, met name onder vrouwen, wordt weggedrukt' onder het huidige FIA-leiderschap van Mohammed Ben Sulayem. Volgens haar is de opmerking van Mayer 'zeer oneerlijk'.

Cetinkaya, een hooggeplaatst bestuurslid van Ben Sulayem bij de FIA, is het dus volstrekt oneens met de opmerking van Mayer en heeft in een brief die door RacingNews365 is ingezien, uiteengezet welke vooruitgang er is geboekt voor vrouwen in de autosport tijdens het mandaat van Ben Sulayem.

Lees de brief van Cetinkaya aan Mayer hieronder.

Cetinkaya's brief aan Mayer over vrouwen in de motorsport

Beste Tim,

Ik schrijf deze brief persoonlijk, vanuit mijn hart. Niet als onderdeel van een campagne of politiek verhaal, maar als iemand die de uitdagingen heeft meegemaakt waar jij het over hebt.

Wanneer we het hebben over inclusie, met name over vrouwen en vrouwen van kleur, hebben we de verantwoordelijkheid om de waarheid de overhand te laten hebben boven perceptie, en ervaring boven aannames. Ik begrijp de emotie achter uw opmerkingen, maar ik denk ook dat het essentieel is dat we de feiten op een rijtje zetten, omdat anders de vooruitgang waar we zo hard voor hebben gewerkt, teniet zou kunnen worden gedaan.

Sinds het aantreden van president Mohammed Ben Sulayem in 2021 zijn we getuige geweest van echte, meetbare stappen voorwaarts op het gebied van gendervertegenwoordiging. Geen symbolische gebaren, maar betekenisvolle benoemingen en beleidsmaatregelen die de cultuur van de FIA van binnenuit veranderen:

-Voor het eerst in de geschiedenis van de FIA zijn twee vrouwen benoemd tot vice-president.
-Fatma Samoura, een wereldwijd gerespecteerde vrouw van kleur en voormalig secretaris-generaal van de FIFA, werd benoemd in de FIA-senaat.
-Samen met Dr. Amina Mohamed uit Kenia en mijzelf hebben nu 4 vrouwen een zetel in de World Motor Sport Council, het hoogste aantal in de geschiedenis van de FIA.
-De Sporting Director van het WRC is een vrouw - toonaangevend op het hoogste niveau van onze sport.
-Vele FIA-commissies, waaronder Volunteers and Officials en Road Sport Committee, worden nu voorgezeten door vrouwen, wat een echte verschuiving betekent ten opzichte van voorgaande jaren.
-En voor het eerst in de geschiedenis ben ik de eerste niet-Europese voorzitter van de Women in Motorsport Commission.

Maar naast benoemingen bouwen we ook aan systemen om een blijvend effect te garanderen. In het nieuwe High Performance Programme for Stewards bijvoorbeeld, een van de meest competitieve en selectieve opleidingstrajecten binnen de FIA, is de helft van de geselecteerde kandidaten vrouw, wat neerkomt op meer dan 100 vrouwelijke kandidaten uit veel verschillende landen. Dat is een concrete stap in de richting van gelijkheid in de sport. Niet op basis van quota, maar op basis van talent.

Tim, ik heb aan den lijve ondervonden dat je in deze sport over het hoofd wordt gezien, wordt onderschat en soms zelfs helemaal niet wordt gezien. Maar ik weet ook hoe het voelt om eindelijk ruimte, vertrouwen en verantwoordelijkheid te krijgen en dat is gebeurd onder dit leiderschap. Daarom voelde ik de behoefte om je rechtstreeks aan te schrijven.

We willen allemaal meer. En ja, we hebben nog een lange weg te gaan. Maar om te beweren dat vrouwen, met name vrouwen van kleur, worden weggedrukt in de huidige FIA is niet alleen onjuist, maar ook zeer oneerlijk tegenover degenen onder ons die hier elke dag werken aan het verbreden van de deuren die ooit voor ons gesloten waren.

Ik verzoek u dringend uw opmerkingen te heroverwegen. Niet vanwege de politiek, maar uit principe. We moeten ons baseren op feiten en vooruitgang boeken met respect voor degenen die de weg vrijmaken. Niet ondanks hun identiteit, maar met trots daarop.

Met respect,

Burcu Çetinkaya
Voorzitter FIA Women in Motorsport Commission
FIA WMSC Member

Mayer reageert

Na de brief van Cetinkaya heeft Mayer een reactie gestuurd, die ook is ingezien door RacingNews365

In de brief bedankte Mayer Cetinkaya voor het aankaarten van de 'wereldwijde bezorgdheid', maar hij benadrukte dat hij zijn verklaring verdedigde en wilde 'aandringen op verandering' om het aantal vrouwen in de autosport in hoge FIA-functies te vergroten.

Lees de brief van Mayer aan Cetinkaya hieronder.

Mayers brief aan Cetinkaya

Beste Burcu,

Dank je voor je brief waarin je deze mondiale kwestie aan de orde stelt. Ik sta altijd open voor een constructieve dialoog, vooral als het gaat om zulke ongelooflijk belangrijke onderwerpen als inclusie.

Laat ik voorop stellen dat ik blij ben met de individuele prestaties van vrouwen van alle achtergronden die hebben geworsteld om hun stem te laten horen en wier ervaringen kunnen bijdragen aan een fundamentele verandering.

Maar ik blijf bij mijn standpunt. Geen enkel aantal benoemingen kan verhullen dat vrouwen in machtsposities binnen de FIA, en dan met name zij die in senior managementfuncties samenwerken met het presidentiële team, zijn gemarginaliseerd of weggedrukt.

Overwinningen, groot en klein, moeten worden gevierd. Maar totdat de FIA een plaats is waar alle stemmen gelijkelijk worden gehoord en gerespecteerd, is het onze plicht en mijn inzet om aan te dringen op verandering.

Met vriendelijke groet,

Tim Mayer
Kandidaat voor het voorzitterschap van de FIA

Praat mee!

x
Red Bull Berger stipt nieuwe Red Bull-focus aan: "Verstappen daar weer in verankeren"