Na een nacht in een tent in de woestijn gingen de coureurs bij de auto's aan deel twee van de marathonetappe beginnen in de Dakar Rally. Henk Lategan mocht het bal openen, met Nasser Al-Attiyah en Marek Goczal achter zich aan. Maar zoals wel vaker het geval is, is dat geen voordeel. Zeker niet omdat de auto's deze etappe niet konden profiteren van de sporen van de motoren, omdat ze een andere route reden.
De special van 356 kilometer werd in een snel tempo verreden. De verschillen liepen daarbij gaandeweg de etappe steeds iets op, met Mitch Guthrie als stabiele factor vooraan. Vanaf het eerste waypoint was de Amerikaan, die eerder al de derde etappe op zijn naam wist te schrijven, de snelste en bouwde die voorsprong steeds iets verder uit.
De mannen die van iets verder naar achteren startten, bepaalden veelal het beeld in deze vijfde etappe. Naast Guthrie waren het Lucas Moraes, Nani Roma en Guy Botterill die gaandeweg de stage leken te gaan strijden om de etappezege. Later in de etappe kwamen daar ook mannen als Denis Krotov, Martin Prokop en Simon Vitse in aanmerking voor een podiumplaats of zelfs de zege.
Roma was uiteindelijk de snelste man, met een voorsprong van slechts vier seconden op Guthrie. Maar de Spanjaard kreeg één minuut en tien seconden straftijd, waardoor Guthrie tóch de zege wist te pakken. Prokop eindigde op de derde plaats, met Moraes en Krotov nog in de top vijf. Grote namen als Lategan en Al-Attiyah eindigden buiten de top tien. Tim en Tom Coronel zijn nog onderweg en liggen op het moment van schrijven op de 34e plaats op kilometer 326.
Verschillen worden kleiner
In het algemeen klassement is niet heel veel veranderd wat betreft de posities. Lategan, Al-Attiyah en Mattias Ekström bezetten nog steeds de eerste drie posities, met Roma en Carlos Sainz daarachter. Al-Attiyah leek bijna drie minuten te pakken op Lategan, maar na afloop van de stage kreeg hij een straf van twee minuten aan zijn broek, waardoor hij alsnog ruim drie minuten moet toegeven in het algemeen klassement.
De onderlinge verschillen binnen de top vijf zijn wel kleiner geworden. Waar het verschil tussen de nummer één en vijf na de etappe van woensdag nog bijna zeventien minuten was, is dat nu geslonken naar ruim acht minuten.
Algemeen klassement Dakar Rally 2026 - auto's
| # | Coureur | Auto | Tijd |
|---|---|---|---|
| 1. | Henk Lategan | Toyota | 20:36:44 |
| 2. | Nasser Al-Attiyah | Dacia | +3:17 |
| 3. | Mattias Ekström | Ford | +5:38 |
| 4. | Nani Roma | Ford | +6:59 |
| 5. | Carlos Sainz | Ford | +8:33 |
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel









Praat mee!