Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Günther Steiner: 'Tweede Amerikaanse GP is goed voor de Formule 1''

De kans wordt steeds groter dat er volgend jaar een tweede Grand Prix op Amerikaanse bodem aan de Formule 1 kalender wordt toegevoegd. Volgens Haas F1 teambaas Steiner is dat een goede zaak, niet alleen voor het enige Amerikaanse team maar ook voor de sport zelf.

"Ik denk dat het een goede zaak is als de GP van Miami erbij komt. Voor ons als Amerikaans team is het natuurlijk sowieso een goede ontwikkeling maar ook de concurrentie profiteert hiervan," aldus Steiner in gesprek met Speedweek. "Liberty Media investeert behoorlijk in de Amerikaanse markt omdat Amerika potentieel heeft. Dat is voor de gehele Formule 1 goed, niet alleen voor Haas F1. Wij hopen dan ook dat deze tweede Amerikaanse Grand Prix er komt." Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd voordat de GP van Miami definitief wordt bevestigd en met ingang van 2019 wordt verreden.

Dat betekent dan dat de Formule 1 kalender voor 2019 uit 22 races bestaat, ééntje meer dan in dit jaar. Volgens Steiner is dit geen probleem maar moet Liberty Media wel oppassen dat de fans niet verzadigd raken. "Logistiek gezien zijn 22 races geen probleem maar we moeten wel oppassen dat het niet teveel gaat worden. Ik weet niet precies wat de plannen van Liberty Media zijn. Misschien dat er een circuit afvalt waardoor we weer 21 races hebben. In de loop van dit jaar horen we vanzelf wel wat er gaat gebeuren, of we inderdaad drie races in drie weken tijd gaan hebben."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen