Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lewis Hamilton

Hamilton baalt als een stekker: "Kon daarna niet veel meer"

Lewis Hamilton voelde zich in eerste instantie goed in Monaco, maar kon niet profiteren van dat gevoel. Hij eindigde de race uiteindelijk als vijfde, maar is niet helemaal tevreden.

Hamilton Monaco Race
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De Grand Prix van Monaco was niet bepaald het weekend van Lewis Hamilton. De Ferrari-coureur kreeg op de zaterdag al een gridstraf van drie plaatsen voor het hinderen van Max Verstappen tijdens de kwalificatie en moest zo vanaf de zevende positie starten. Dat zou uiteindelijk roet in het eten gaan gooien tijdens zijn race, want hij was daarna niet echt meer in staat om nog hoge ogen te gooien.  

Hamilton kijkt dan ook met gemengde gevoelens terug op de race, zo legt hij uit tegenover onder meer RacingNews365. "Nou ja, ik heb wel wat plaatsen gewonnen. Dat was het positieve, maar verder was het gewoon ontzettend frustrerend dat ik na die penalty niet echt veel meer kon. Ik kan niet echt iets zeggen over de race van anderen, maar voor mij maakten die verplichte twee pitstops niet echt verschil. Ik kan me voorstellen dat het beter was voor de race, omdat iedereen voorheen gewoon zou stoppen en daarna voor eeuwig door zou rijden, dus dat zal wel de reden zijn geweest voor die regel." 

"Vorige week (Imola, red.) was goed, maar deze week was niet echt top, zoals je wel kon zien. Wat performance betreft... Kwalificeren als vierde was niet slecht, maar ik hoop gewoon op een betere race volgend weekend." 

Tot slot gaat de zevenvoudig wereldkampioen nog kort in op de nieuwe regel omtrent de verplichte pitstops. "Ze moeten dit zeker blijven proberen. Ik zal de raceverslagen later vast nog lezen, maar het was vast een leuke race. Het voelde wel echt hetzelfde als voorgaande keren, want het is een lastige baan waar je niet echt in kan halen. Maar het blijft een mooi spektakel op een mooie locatie, dus om hier een rondje te mogen rijden is geweldig. Vrijdagen en zaterdagen zijn hier fantastisch, en de zondag is dan de dag waarop het wat rustiger is!"

Abonneer je op ons YouTube-kanaal en je doet automatisch mee aan de winactie.

Abonneer & win!

Praat mee!

x
GP Spanje Red Bull past auto Verstappen aan