Wereldwijd zijn de Laureus Awards de belangrijkste onderscheidingen die op het gebied van sport te winnen zijn. Voor Mercedes is het de vijfde keer op rij dat het team genomineerd is. Vorig jaar ging de Duitse constructeur zelfs met het beeldje naar huis, terwijl de eveneens genomineerde Lewis Hamilton de verkiezing verloor van tennisser Roger Federer.
De vijfvoudig wereldkampioen neemt het dit jaar op tegen de Franse voetballer Kylian Mbappé, de Kroatische voetballer Luka Modrić, NBA-basketballer Lebron James, tennisser Novak Djokovic en marathonloper Eliud Kipchoge. Mercedes neemt in het de categorie 'team van het jaar' op tegen het Franse nationale voetbalelftal, Real Madrid, NBA's Golden State Warriors, het Noorse Olympische team en het Europese Ryder Cup-team. De uitreiking van de Laureus Awards vindt over een maand plaats op 18 februari in Monaco. De genomineerden zijn gekozen door een panel van vooraanstaande schrijvers, redacteuren en omroepen. De uiteindelijke winnaars worden gekozen door de Laureus World Sports Academy zelf.
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









