Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lewis Hamilton

Hamilton: "Ik had tweede kunnen staan"

Lewis Hamilton sloot de kwalificatie in Oostenrijk af op een vierde plaats. Lang niet slecht gezien het seizoen van Ferrari, maar Hamilton had zelf op meer gehoopt.

Hamilton Austria Saturday
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

P4 in de kwalificatie in Oostenrijk is lang geen slecht resultaat voor Lewis Hamilton, zeker gezien de rest van het seizoen. En hoewel de zevenvoudig kampioen zeker niet teleurgesteld is, knaagt er toch wat. Volgens de Brit had er namelijk nog meer in gezeten.

"We hebben wat vooruitgang geboekt ten opzichte van de vrijdag", vertelt Hamilton aan onder andere RacingNews365. "Dus dit is erg positief geweest. En ik denk dat ik wat dichter bij Charles sta qua performance en hij is heel erg gewend aan deze krachtbron. Hij hoeft daar nooit iets aan te veranderen. Dus ik denk dat dat ook wel een goed teken is."

Maar... "Ik had nog wel wat meer tijd in mijn ronde zitten. Ik lag drie tienden achter (ten opzichte van pole, red.) in bocht zes, toen had ik een momentje, en toen ik over de finish ging, lag ik zes tienden achter. Dus zonder dat moment had ik tweede gestaan. Er zijn dus zeker positieve aspecten en operationeel heeft het team dit erg goed gedaan."

Het is echter ook niet zo dat Hamilton nu in zak en as zit omdat hij zich als vierde kwalificeerde en niet als tweede. "Ik bedoel, ik zit al zo lang in deze sport. Soms win je, soms verlies je. Ik ben blij dat ik in ieder geval op de tweede startrij sta. En meestal zijn we beter in de race dan in de kwalificatie. We hebben nu verbeterd in de kwalificatie, laten we hopen dat we dat mee kunnen nemen naar de race. Ik heb de afgelopen paar races vaak gezegd dat ik niet kan wachten tot ik op het podium sta, dus dit keer ga ik het niet zeggen. Ik ga gewoon mijn best doen en me in de strijd mengen."

Praat mee!

x
LIVE Reacties na galavoorstelling McLaren, drama voor Verstappen in GP Oostenrijk