We kunnen nog twee keer genieten van de Grand Prix van Nederland op Circuit Zandvoort voordat het evenement na 2026, in ieder geval voorlopig, van de Formule 1-kalender verdwijnt. Lewis Hamilton gaat het circuit in de Noord-Hollandse duinen in ieder geval missen, al is hij er tot nu toe nog niet bijzonder succesvol geweest.
In 2021 kende hij zijn beste resultaat door als tweede te finishen achter Max Verstappen. Daarna ging het elk jaar iets minder, want hij zakte van P4 in 2022 naar P6 en P8 in respectievelijk 2023 en 2024. Toch komt hij woorden tekort wanneer hem naar Circuit Zandvoort wordt gevraagd.
"Het is net als een oud huis. Het heeft echt karakter. En hoe geef je een huis karakter? Het circuit heeft veel imperfecties en het terrein heeft ook veel karakter. Veel circuits zijn aangelegd op vlakke ondergronden, terwijl dit circuit is aangelegd toen de technologie daarvoor nog niet bestond", zo vertelt de zevenvoudig wereldkampioen bij Viaplay.
"Het is een oud circuit. Er zijn een hoop hobbels, vanwege de grond en de heuvels. Dat creëert voor mij gewoon een van de beste circuits. En de fans zijn... Het is geweldig om de fans daar elk jaar te zien. Zij maken die race ook echt tot wat het is", zo sluit Hamilton af.
Nieuwe welkomstbonus: speel €10, krijg €30 Free Bets + 200 Free Spins!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!